Međimurje Europska regija sporta za 2022.
2.3 °C
1035.0 hPa
34 %

Počeo 46. Majski muzički memorijal

Datum objave: 8. svibnja 2019.

U zgradi Scheier u utorak, 7. svibnja počeo je 46. majski muzički memorijal „Josip Štolcer Slavenski“ koji je tijekom tri dana trajanja ispunjen bogatim i dojmljivim sadržajem. Uvod u prvi dan memorijala bilo je otvorenje izložbe „Istrovremenost zvuka, nitiAndrije Večenaja i Lucije Berdin koja je postavljena u izložbenom prostoru Centra za kulturu. Andrija Večenaj stvara skulpture koji se kroz materijale od drva, jute, voska i slame referiraju na crtice iz Štolcerovog života, dok je Lucija Berdin predstavila komade šivanog platna pomoću kojih povezuje glazbu Štolcerovih kompozicija s ritmom šivačeg stroja. Izložba mladih umjetnika kojom eksperimentiraju sa svjetlom i strujanjem zraka otvorena je do 26. svibnja.
Župan Međimurske županije Matija Posavec otvorio je 46. majski muzički memorijal istaknuvši da je memorijal tradicija koja u današnjem svijetu tehnologije predstavlja utočište umjetnosti i klasične glazbe: "Majski muzički memorijal kulturna je manifestacija koja se uspjela održati već više od četiri desetljeća, a odavno je prerasla svoje početne okvire." Otvorenju su nazočili i pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i sport Blaženka Novak te ravnatelj Centra za kulturu Ladislav VargaGudački kvartet Sebastian u sastavu Anđelko Krpan, Teodora Sucai Matei, Nebojša Floreani i Zlatko Rucner otvorio je glazbeni dio programa. Uz kvartet, nastupio je bariton Leon Košavić, a izveli su djela Josipa Štolcera Slavenskog i P.I. Čajkovskog. Drugi dan memorijala nastavio se u srijedu, 10. svibnja koncertom „Studenti studentima“. Gudački komorni orkestar Muzičke akademije Sveučilišta u Zagrebu pod mentorstvom Jože Haluze održao je koncert kojem su nazočili i studenti Učiteljskog fakulteta - Odsjek u Čakovcu.
Večer laureata – Mirela Ivičević dobitnica Nagrade „Josip Štolcer Slavenski“
Majski muzički memorijal završit će u četvrtak, 9. svibnja 2019. kada je na rasporedu večer laureata na kojoj će nastupiti laureatkinja Nagrade Grada Čakovca „Josip Štolcer Slavenski“ Mirela Ivičević i Black Page Orchestra. Mirela Ivičević odlukom ocjenjivačkog suda dobitnica je Nagrade Grada Čakovca „Josip Štolcer Slavenski“ za glazbeno djelo u Republici Hrvatskoj u 2018. godini skladbom Case White.

U organizaciji HVIDR-e Jug Čakovec održana promocija knjige o Domovinskom ratu generala Ademija
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 24. siječnja 2022. - Danas u Međimurju oporavljeno 219 osoba
JAVNI POZIV za podnošenje prijedloga za izbor članova Antikorupcijskog povjerenstva Međimurske županije
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content