Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

158. godišnjica rođenja Rudolfa Steinera

Datum objave: 27. veljače 2019.

Na današnji dan prije 158 godina u Donjem Kraljevcu rođen je Rudolf Steiner, utemeljitelj antropozofije koja je temelj biodinamičke poljoprivrede, Waldorfske pedagogije, organske arhitekture i mnogih drugih pravaca. Steinerova razmišljanja danas su priznata u čitavom svijetu, a mnogi ga smatraju jednim od najistaknutijih mislilaca modernoga doba. Sve veći broj OPG-ova okreće se ekološkom i biodinamičkom uzgoju. Kao najbolja potvrda da je u Međimurju, ali i Hrvatskoj mnogo poklonika biodinamičke proizvodnje, u Donjem Kraljevcu već godinama djeluje Centar dr. Rudolfa Steinera, ustanova koja organizira predavanja, seminare i radionice iz područja Steinerova djelovanja, kao i turističke obilaske njegove rodne kuće. Povodom 158. godišnjice Steinerova rođenja u Termama Sveti Martin održat će se 2. BIO GI forum u sklopu kojeg će službeno biti otvoreni radovi na prvom biodinamičkom vrtu ukrasnog bilja, a kod Steinerove rodne kuće otkrivena interpretacijska ploča. Upravo Centar dr. Rudolfa Steinera jedini u Hrvatskoj organizira manifestaciju „Tjedan biodinamike“ koja promovira holistički pristup  u poljoprivredi i poštuje načelo „jedno gospodarstvo - jedan organizam“.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content