Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.6 °C
1030.0 hPa
82 %

Promocija kalendara "Velike i male zvijezde" okupila mnoga poznata lica

Datum objave: 2. prosinca 2018.

Humanitarni projekt Udruge za sindrom Down Međimurske županije, u okviru kojeg je izrađen kalendar “Velike i male zvijezde 2019” i ove je godine uspješno odrađen te je na predstavljanju kalendara aukcijom fotografija te donacijama prikupljeno oko 55 tisuća kuna.
Projekt su 2013. godine s Udrugom za sindrom Down Međimurske županije, pokrenuli volonteri i entuzijasti Tamara Peras i Vjeran Žganec Rogulja. Kalendar je koncipiran tako da svaki pojedini mjesec ima priču koju čine zvijezda iz javnog života i mališani sa sindromom Down, a dosad su se snimanju pridružila mnoga poznata lica. Novcem od prodaje osiguravaju se prijeko potrebna sredstva za rehabilitaciju i terapije poput jahanja, plivanja, logopedske vježbe, rad s defektologom, fizioterapeutima i sve drugo što je potrebno za rast i razvoj mališana sa sindromom Down. „Projektom senzibiliziramo javnost o problemima koje imaju djeca sa sindromom Down, a sakupljena sredstva velika su pomoć za sve potrebe koje djeca imaju.“, dodala je predsjednica Udruge Višnja Horvat.
Na ovogodišnjem zvjezdanom nebu Velikih i malih zvijezda, uz mališane sa sindromom Down zasjali su Zlatko Dalić, Ana Rucner, Vanna, Dino Rađa, Mia Dimšić, Smiljka Bencet i Martin Sagner, Đurica Drobac, Ivana Paradžiković, Tomislav Jelinčić, Ljubomir i Jan Kerekeš, Bojan i Goran Navojec te Davor Dretar Drele. Snimanje je proteklo veselo i s puno emocija, a promocija pod voditeljskom palicom Frane Ridjana okupila je velik broj Međimurki i Međimuraca koji su pokazali veliko srce. Održana je aukcija kalendarskih fotografija koja se već tradicionalno organizira u sklopu promocije, kojoj je prisustvovao župan Međimurske županije Matija Posavec. Promociju su nastupima obogatile Čakovečke mažoretkinje, Gabrijela Hrženjak i grupa Komedija.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content