4.1 °C
1023.0 hPa
37 %

Više od 380 tisuća kuna za 46 programa razvoja civilnog društva

Datum objave: 4. srpnja 2018.

Temeljem javnog poziva za predlaganje projekata udruga civilnog društva za financijsku potporu iz proračuna Međimurske županije za 2018. godinu, pristigle su 54 prijave. Na natječaj su se svojim projektima mogle javiti udruge građana koje su registrirane i djeluju na području Međimurske županije, koje svoju djelatnost usmjeravaju na provođenje projekata/programa kojima se zadovoljavaju potrebe njihovih članica i članova te društvene zajednice u cjelini, a koji su usmjereni na razvoj civilnog društva u Međimurskoj županiji.
 
Povjerenstvo za odabir projekata udruga civilnog društva, razmatrajući prijavljene projekte, predložilo je njih 46 za sufinanciranje iz Proračuna Međimurske županije u maksimalnom iznosu do 15.000,00 kuna.
 
Vrijednost sufinanciranja za sve odobrene projekte iznosi 386 000 kuna, a više o odabranim projektima te aktivnostima koja su dobila sredstva iz Proračuna Međimurske županije za 2018. godinu, nalaze se na slijedećem linku: https://medjimurska-zupanija.hr/2018/07/03/zakljucak-o-prihvacanju-projekata-udruga-civilnog-drustva-koji-ce-dobiti-financijsku-potporu-iz-sredstava-proracuna-medimurske-zupanije-za-2018-godinu/
 
Suradnja s udrugama u provedbi kandidiranih projekata najčešće se očituje kroz različite oblike financijske i nefinancijske podrške koje tijela javne vlasti pružaju projektima i programima od interesa za opće dobro. Ta vrsta međusektorske suradnje ima veliki potencijal za generiranje brojnih pozitivnih promjena i stvaranje prijeko potrebnih sinergija za održiv društveni i gospodarski razvoj. Tako su se spomenutim natječajem uzimali u obzir prijedlozi programa iz područja kulture, zdravstva, gospodarstva i sl.
 

POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
PLAN UPISA u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2022./2023.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 17. siječnja 2022.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content