Međimurje Europska regija sporta za 2022.
1.7 °C
1033.0 hPa
60 %

Dan otvorenih vrata u Zavodu za hitnu medicinu Međimurske županije

Datum objave: 18. travnja 2018.

 
Povodom obilježavanja šeste godišnjice osnutka ZZHM MŽ u prostorijama Zavoda održan je “Dan otvorenih vrata”. Posjetitelji su mogli razgledati MPDJ, ambulantu za reanimaciju, vozilo HMP-a, postavljati pitanja stručnom osoblju, te prisustvovati pokaznoj vježbi zbrinjavanja hitnog pacijenta ispred prostorija Zavoda u koordinaciji sa PU Međimurskom te JVP Čakovec koje su brinule o sigurnosti na mjestu intervencije. Cilj pokazne vježbe bio je pokazati dobru koordinaciju i suradnju svih žurnih službi u županiji prilikom simulacije prometne nesreće u kojoj je ozlijeđena vozačica osobnog automobila.
Danu otvorenih vrata prisustvovali su zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman, pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo i socijalnu skrb Međimurske županije Sonja Tošić Grlač, ravnatelj Zavoda za hitnu medicinu Međimurske županije Tomislav Novinščak koji je djelatnicima za dugogodišnji rad podijelio zahvalnice, djelatnici zavoda, te mnogi učenici Medicinske škole.
Kako bi se svim navedenim ugroženim skupinama osigurala neophodna i neodgodiva medicinska pomoć sve češće se iz ustanova hitne medicinske pomoći i bolnica šalje apel građanima koji nemaju teže zdravstvene tegobe da se za medicinsku pomoć obrate svojim liječnicima obiteljske medicine koji će znati procijeniti njihovo zdravstveno stanje i zbrinuti ih na pravi način.
Podsjetimo kako se ovi dani otvorenih vrata održavaju netom prije Nacionalnog dan hitne medicine koji će obilježit svi županijski zavodi za hitnu medicinu čiji će djelatnici na gradskim trgovima demonstrirati načine postupanja u različitim hitnim slučajevima te zainteresiranim građanima predstaviti vozila hitne medicinske službe.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1531" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
PLAN UPISA u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2022./2023.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 17. siječnja 2022.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content