Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dan otvorenih vrata u Zavodu za hitnu medicinu Međimurske županije

Datum objave: 18. travnja 2018.

 
Povodom obilježavanja šeste godišnjice osnutka ZZHM MŽ u prostorijama Zavoda održan je “Dan otvorenih vrata”. Posjetitelji su mogli razgledati MPDJ, ambulantu za reanimaciju, vozilo HMP-a, postavljati pitanja stručnom osoblju, te prisustvovati pokaznoj vježbi zbrinjavanja hitnog pacijenta ispred prostorija Zavoda u koordinaciji sa PU Međimurskom te JVP Čakovec koje su brinule o sigurnosti na mjestu intervencije. Cilj pokazne vježbe bio je pokazati dobru koordinaciju i suradnju svih žurnih službi u županiji prilikom simulacije prometne nesreće u kojoj je ozlijeđena vozačica osobnog automobila.
Danu otvorenih vrata prisustvovali su zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman, pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo i socijalnu skrb Međimurske županije Sonja Tošić Grlač, ravnatelj Zavoda za hitnu medicinu Međimurske županije Tomislav Novinščak koji je djelatnicima za dugogodišnji rad podijelio zahvalnice, djelatnici zavoda, te mnogi učenici Medicinske škole.
Kako bi se svim navedenim ugroženim skupinama osigurala neophodna i neodgodiva medicinska pomoć sve češće se iz ustanova hitne medicinske pomoći i bolnica šalje apel građanima koji nemaju teže zdravstvene tegobe da se za medicinsku pomoć obrate svojim liječnicima obiteljske medicine koji će znati procijeniti njihovo zdravstveno stanje i zbrinuti ih na pravi način.
Podsjetimo kako se ovi dani otvorenih vrata održavaju netom prije Nacionalnog dan hitne medicine koji će obilježit svi županijski zavodi za hitnu medicinu čiji će djelatnici na gradskim trgovima demonstrirati načine postupanja u različitim hitnim slučajevima te zainteresiranim građanima predstaviti vozila hitne medicinske službe.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1531" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content