Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Povodom Martinja održana Svečana sjednica Općine Sveti Martin na Muri

Datum objave: 14. studenoga 2017.

Povodom Svetog Martina biskupa, zaštitnika Općine Sveti Martin na Muri, održana je svečana sjednica Općinskog vijeća u zgradi Općine. Uz velik broj uzvanika, gostiju i prijatelja, svečanosti su prisustvovali zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec, domaćini načelnik Općine Sveti Martin na Muri Dražen Crnčec sa zamjenikom Martinom Sršom, predsjednica Općinskog vijeća Petra Novinščak, ujedno i ravnateljica Osnovne škole Sveti Martin na Muri, gradonačelnik Grada Mursko Središće Dražen Srpak i dugogodišnji načelnik Općine, a sada u ulozi potpredsjednika Skupštine Međimurske županije, Franjo Makovec.
Općina Sveti Martin na Muri nova poželjna destinacija za život!
„Općina Sveti Martin na Muri postaje sve poželjnija i ugodnija destinacija za život jer je to mjesto gdje su ljudi najveća vrijednost“, istaknula je Novinščak. Načelnik Općine predstavio je aktivnosti u Općini te istaknuo  kako je Sveti Martin na Muri, općina primjer ostatku Međimurja, a turizam i gospodarstvo najznačajnije grane privređivanja. Ovogodišnjih 110 tisuća noćenja u Termama Sveti Martin pokazatelj je dobre prakse, ali i podatak koji u privatnom smještaju koji veseli i obvezuje, a shodno tome u Gospodarskoj zoni radi oko 500 osoba s tendencijom rasta u budućnosti. Još jedan od pokazatelja i smjernica za dugoročne planove općine su i njeni stanovnici koji i sami smatraju da je ovo poželjno mjesto za život, te je i iz tog razloga izrađena već  5. izmjena prostornog plana.  „Mogu reći kako je ova godina, godina planova te ovog trenutka u izradi imamo 10 projekata. Ponosan sam na naše ljude i udruge koji širom svijeta prenose ime naše općine, a danas posebno čestitke upućujem dobitnicima javnih priznanja, osobama koji se dale svoj poseban doprinos“, rekao je načelnik. Također, osvrnuo se na dugogodišnji rad svog prethodnika čijim putem ide i novo vodstva. Zamjenik župana je s posebnim poštovanjem prema ovoj sredini i općini rekao kako Županija podržava i pomaže općinske projekte, te kako će se takva suradnja nastaviti i u budućnosti, dok je gradonačelnik Središća svima čestitao njihov dan i istaknuo dobru suradnju s općinom, u segmentu zajedničkog razvijanja turizma grada i susjednih općina. Zahvalnice su dodijeljene Kristijanu Novaku za iznimna postignuća u hrvatskoj književnosti, posebice romanu „Črna mati zemla“ te romanu „Ciganin, ali najljepši“ za promociju Općine Sveti Martin na Muri, a time i cjelokupnog Međimurja. Priznanje je dobio i Rudi Grula za promicanje turizma u Međimurskoj županiji te prepoznavanju potencijala i uspješnoj promociji Svetog Martina na Muri u čije je ime nagradu preuzela njegova supruga Mirjana Grula. Stanko Perčić, poznati pod pseudonimom „Svetomartinski Vajnček“ dobio je priznanje za osobit doprinos u radu različitih udruga na području općine te za organizaciju i sudjelovanje u brojnim sportskim i kulturnim događajima. Poseban doprinos u manifestaciji „Krampuslauf“ te promicanju tradicionalnog obilježavanja dan sv. Nikole dodijeljeno je priznanje Svetomartinskim krampusima. Tvrtka „Milena Gradnja“ d.o.o. dobila je priznaje za poseban doprinos u razvoju svetomartinskog kraja, što se odnosi na izvođenje građevinskih radova u cilju povećanja broja stanovnika u općini. Program su upotpunili Gabrijela Hrženjak i Patrik Zamuda.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1294" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]
 
 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content