Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Posljednje ovogodišnje natjecanje Lovačkog saveza Međimurske županije iznjedrio najbolje ekipe i pojedince

Datum objave: 5. rujna 2017.

Natjecanje Lovačkog saveza Međimurske županije, ujedno i organizatora, posljednjeg u nizu ove godine, u disciplini Lovački trap ekipno i pojedinačno, održalo se na civilnom strelištu LD Prepelica. Ovom su prilikom u sklopu natjecanja proglašeni najbolji strijelci i ekipe Županijske lige strijelaca koja je trajala puna dva mjeseca.
Samom natjecanju koje je počelo u jutarnjim je satima, prisustvovali su zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec, koji je i službeno otvorio natjecanje, predsjednik Lovačkog saveza Međimurske županije ujedno i zamjenik predsjednika Hrvatskog lovačkog saveza Ljubomir Grgec s tajnikom Mladenom Lackovićem, načelnik Općine Mala Subotica Valentino Škvorc s predsjednikom Općinskog vijeća Mladenom Križaićem, načelnik Općine Orehovica, sada u ulozi predsjednika Lovačkog saveza Prepelica Mala Subotica Franjo Bukal kao domaćin. „Čestitam svima koji ste dio današnjeg vrhunski pripremljenog natjecanja. Posebno mi je zadovoljstvo što ste svojim trudom i zalaganjem uvijek iznova u samom vrhu po rezultatima na razini Hrvatske, no ono najvažnije je da održavate tradiciju, brinete o divljači, a samim time i čuvate ono najvrjednije, našu prirode kojom se često puta u Međimurju volimo pohvaliti“, rekao je prilikom otvorenja zamjenik Grivec još jednom poželjevši svim natjecateljima mirnu ruku i oko sokolovo, poznatu uzrečicu među lovcima. Strijelcima su se prigodnim riječima obratili i predsjednik LS Međimurske županije te domaćin predsjednik LD Prepelica, koji su im zaželjeli dobre rezultate koji će im biti na ponos.
Na prvenstvu se okupilo 14 ekipa,  Fazan Dekanovec-Podturen, Fazan Donja Dubrava, Fazan Draškovec,, Fazan Hodošan, Fazan Nedelišće, Jastreb Domašinec, Mursko Središće iz Murskog Središća, Patka Donji Vidovec-Sveta Marija, Prepelica Mala Subotica, Šljuka Gornji Mihaljevec, Zec Čakovec, Zec Vratišinec, Oletić d.o.o i Pojedinačna lista, dok je regularnost i tijek natjecanja pratio sudac Josip Katanović te predsjednik Komisije za streljaštvo LSMŽ Ivica Varga.
Kup Lovačkog saveza Međimurske županije u lovnom streljaštvu te pripadajući prijelazni pehar drugu godinu za redom pripao je LD Fazan Vratišinec, dok su medalje i pehare u dvije kategorije podijelili predsjednik Grgec i Ivica Varga ispred Komisije za lovno streljaštvo. Rezultati posljednjeg ovogodišnjeg prvenstva u kategoriji Županijske lige strijelac – ekipno najbolji su bili LD Fazan Draškovec (Ivan Balent, Stanko Balent, Franjo Matjačić, Slavko Matjačić, Zdravko Varga, Vlado Slaviček, Vlado Granatir), iza njih LD Zec Vratišinec te kao treći LD Fazan Dekanove-Podturen. U pojedinačnoj konkurenciji titulom najboljeg okitio se Mladen Srnec, LD Fazan Donja Dubrava, iza njega Neven Lepen, LD Fazan Dekanovec-Podturen te trećeplasirani Dražen Matjašec, Prepelica Mala Subotica. U kategoriji Prvenstvo Lovačkog saveza Međimurske županije ekipno su bili najbolji članovi LD Zec Vratišinec (Goran Šoltić, Ivica Varga, Zdravko Hutinec, Mladen Frančić,, Alen David, Tihomir Meglić), slijede ih LD Fazan Dekanove – Podturen i LD Fazan Draškovec, dok je u pojedinačnoj kategoriji najbolji bio Dražen Matjašec, LD Prepelica Mala Subotica, drugi Neven Lepen , LD Fazan Dekanovec-Podturen te kao treći Jasmin Jambrešić, LD Fazan Dekanovec-Podturen.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1177" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content