Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Spremnost i snaga pokazana na 5. sportskim igrama vatrogasnih veterana u Donjem Kraljevcu

Datum objave: 2. rujna 2017.

Sadržajan sportski vikend obogatilo je 5. natjecanje sportskih veterana Vatrogasne zajednice Međimurske županije čiji je organizator bio Klub vatrogasnih vetrena Međimurske županije, a domaćin Donji Kraljevec - Goričan. Snagu, brzinu, spretnost i okretnost ovoga je puta uz domaću ekipu odmjerilo jedaneaest postava, Vatrogasna zajednica Donja Dubrava – Donji Vidovec – Kotoriba -Sveta Marija, Dobrovoljno vatrogasno društvo Donja Dubrava, Vatrogasna zajednica općine Nedelišće, Vatrogasna zajednica grada Čakovca 1 i Čakovec 2, Vatrogasna zajednica grada Mursko Srerdišće i općine Selnica - Sveti Martin na Muri - Vartišinec, Vatrogasna zajednica Belica – Mala Subotica – Orehovica, Dobrovoljno vatrogasno društvo Mali Mihaljevec. Svoje vještine i snalažljivost, iako van konkurencije, pokazale su ekipe iz susjedne nam Slovenije, Prostovoljno gasilsko društvo Kobilje, Radmožanci i Petanjci. Natjecanju su prisustvovali te ga tako i podržali zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec, načelnik općine Donji Kraljevec Miljenko Horvat, predsjednik Kluba veterana Međimurske županije Ivan Novak sa tajnikom Ivanom Govedićem, mještani i gosti iz susjednih općina.
Igre je otvorio predsjednik kluba veterana Vatrogasne zajednice MŽ Ivan Novak obrativši se prigodnim riječima te poželjevši sreću svima koji će danas odmjeriti snage na terenu. „Unatoč godinama, veterani sve zahtjevne zadatke koji su dio ovog natjecanja svladavaju brzo i efikasno, dokazujući time da vatrogasni duh ne poznaje granice“, istaknuo je u svom govoru Novak.
Da natjecanje bude korektno i u skladu sa svim vatrogasnim pravilima i normama, pobrinuli su se vatrogasni suci Tihomir Trupković kao glavni sudac te Dragan Treska, Jasmin Jambrošić, Nikola Krnjak i Mladen Herc koji su pratili svaku disciplinu i njezine zakonitosti. Svečanost zatvaranja i središnji događaj ovoga dana bilo je proglašenje najboljih postrojbi te podjela zasluženih odličja i priznanja  svima koji su sudjelovali i bili dio ove sportske priče. Titulom najbolje okitila se ekipa VZP Belica – Mala Subotica – Orehovica sa osvojenih 521,1 bodom, drugo mjesto pripalo VZO Nedelišće sa 514,4 boda i tećeplasirani bili su članovi DVD Mali Mihaljevec sa 495,8 bodova.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1173" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content