Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-0.5 °C
1035.0 hPa
49 %

Spremnost i snaga pokazana na 5. sportskim igrama vatrogasnih veterana u Donjem Kraljevcu

Datum objave: 2. rujna 2017.

Sadržajan sportski vikend obogatilo je 5. natjecanje sportskih veterana Vatrogasne zajednice Međimurske županije čiji je organizator bio Klub vatrogasnih vetrena Međimurske županije, a domaćin Donji Kraljevec - Goričan. Snagu, brzinu, spretnost i okretnost ovoga je puta uz domaću ekipu odmjerilo jedaneaest postava, Vatrogasna zajednica Donja Dubrava – Donji Vidovec – Kotoriba -Sveta Marija, Dobrovoljno vatrogasno društvo Donja Dubrava, Vatrogasna zajednica općine Nedelišće, Vatrogasna zajednica grada Čakovca 1 i Čakovec 2, Vatrogasna zajednica grada Mursko Srerdišće i općine Selnica - Sveti Martin na Muri - Vartišinec, Vatrogasna zajednica Belica – Mala Subotica – Orehovica, Dobrovoljno vatrogasno društvo Mali Mihaljevec. Svoje vještine i snalažljivost, iako van konkurencije, pokazale su ekipe iz susjedne nam Slovenije, Prostovoljno gasilsko društvo Kobilje, Radmožanci i Petanjci. Natjecanju su prisustvovali te ga tako i podržali zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec, načelnik općine Donji Kraljevec Miljenko Horvat, predsjednik Kluba veterana Međimurske županije Ivan Novak sa tajnikom Ivanom Govedićem, mještani i gosti iz susjednih općina.
Igre je otvorio predsjednik kluba veterana Vatrogasne zajednice MŽ Ivan Novak obrativši se prigodnim riječima te poželjevši sreću svima koji će danas odmjeriti snage na terenu. „Unatoč godinama, veterani sve zahtjevne zadatke koji su dio ovog natjecanja svladavaju brzo i efikasno, dokazujući time da vatrogasni duh ne poznaje granice“, istaknuo je u svom govoru Novak.
Da natjecanje bude korektno i u skladu sa svim vatrogasnim pravilima i normama, pobrinuli su se vatrogasni suci Tihomir Trupković kao glavni sudac te Dragan Treska, Jasmin Jambrošić, Nikola Krnjak i Mladen Herc koji su pratili svaku disciplinu i njezine zakonitosti. Svečanost zatvaranja i središnji događaj ovoga dana bilo je proglašenje najboljih postrojbi te podjela zasluženih odličja i priznanja  svima koji su sudjelovali i bili dio ove sportske priče. Titulom najbolje okitila se ekipa VZP Belica – Mala Subotica – Orehovica sa osvojenih 521,1 bodom, drugo mjesto pripalo VZO Nedelišće sa 514,4 boda i tećeplasirani bili su članovi DVD Mali Mihaljevec sa 495,8 bodova.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1173" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 24. siječnja 2022. - Danas u Međimurju oporavljeno 219 osoba
JAVNI POZIV za podnošenje prijedloga za izbor članova Antikorupcijskog povjerenstva Međimurske županije
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content