Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.4 °C
1028.0 hPa
52 %

11. Festival zlevenke, vina i tamburice u Sumartonu

Datum objave: 28. kolovoza 2017.

Proteklog je vikenda u mađarskom Sumartonu održan 11. Festival zlevenke, vina i tamburice. Događaj koji već tradicionalno spaja Hrvate s obje strane Mure, ove su godine svojim dolaskom poduprli zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec, načelnik Općine Goričan Mario Moharić, načelnica Općine Sveta Marija, Đurđica Slamek, Miljenko Horvat, načelnik Općine Donji Kraljevec, Ljubomir Grgec, načelnik Općine Kotoriba, Josip Gradečak, predstavnik Grada Preloga te mnogobrojni mještani.
Uz bogat kulturni program, pjesmu i ples, manifestaciju su oplemenile gastronomske delicije, osobito na daleko poznata zlevenka u kojoj su mogli uživati posjetioci i gosti. Također, predstavljena su i vrhunska vina toga kraja, no najvažnije od svega, ipak je najvažnija bila ta neraskidiva suradnja i prijateljstvo ljudi s hrvatske i mađarske strane koji se njeguju dugi niz godina.
Veseli me što sam i ove godine dio ovog Festivala, kojemu se uvijek rado i iznova vraćam. Na ovom se mjestu njeguje hrvatska riječ, kultura i običaji, stvaraju se prijateljstva te potiče suradnja, što je od iznimne važnosti za žitelje s obje strane Mure. Takve manifestacije i priredbe  Međimurska županija uvijek podupire,  a tako će nastaviti i u budućnosti“, istaknuo je Grivec u svom obraćanju.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1163" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content