Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Povodom „Vidova 2017.“ održana svečana sjednica Općine Donji Vidovec

Datum objave: 19. lipnja 2017.

U općini Donji Vidovec proslavili su svoje dane, povodom Dana sv. Vida, kada se štuje ovaj svetac i zaštitnik mjesta. Sve je započelo svečanom sjednicom Općinskog vijeća u Domu kulture, a potrajalo i tijekom vikenda Festivalom folklora i tradicije Vidovo 2017. Manifestacija koja je okupila velik broj mještana i njihovih gostiju, zaključena je u nedjelju tradicionalnim mjesnim prošćenjem. Svečanost otvaranja sjednice pripala je akademskom glazbeniku Martinu Srpaku, koji je oduševio okupljene izvedbama posvećenima Donjem Vidovcu, a u istima su uživali mnogobrojni visoki uzvanici, te prisutni načelnici susjednih općina i općina mađarskog Pomurja. Na samom početku obratio se predsjednik Općinskog Vijeća Josip Jambrešić, zaželjevši svima dobrodošlicu, te čestitavši pritom svim novim i starim vijećnicima te načelnicama općina. Sjednici su prisustvovali su i zamjenici župana Međimurske županije Sandra Herman i donedavni načelnik Općine, a sada zamjenik župana Josip Grivec koji je svom rodnom mjestu poklonio stihove koji su proveli kroz bogatu povijest tog kraja Međimurja. Novoizabrani načelnik Josip Matulin čestitao je dosadašnjem načelniku za sve ono što je za Općinu napravio u proteklim mandatima, te naglasio da je to bez sumnje ono po ćemu će ostati trajno zapamćen. Peter Hann, menadžer projekta Europa za građane, govorio je o kulturnoj povezanosti mjesta koja su ovim projektom obuhvaćena, gdje se jedan mali Donji Vidovec svrstao u red velikih kulturnih sredina. Obraćajući se, zamjenik Grivec je istaknuo važnost uvijek prisutne sloge i zajedništva sumještana, ali naglasio kako će se upravo na temeljima istoga graditi i produbljivati suradnja te potpora u projektima koji su pred Donjim Vidovcem i Međimurskom županijom.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1091" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"] 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content