-1.1 °C
1026.0 hPa
84 %

U utorak na Danima Međimurske županije o povijesti i Zrinskima, uz Europski tjedan

Datum objave: 1. svibnja 2017.

U okviru obilježavanja Dana Međimurske županije i 6. Spomendana na Zrinske i Frankopane, 15. dan obilježavanja, utorak, 02. svibnja 2017. godine donosi početak obilježavanja Europskog tjedna.
S početkom u 10:00 sati tako nas u Gradu Prelogu očekuje prva u nizu manifestacija ovogodišnjeg obilježavanja Europskog tjedna u Međimurju, gdje će se promotivnim materijalima i letcima na glavnom trgu, informirati građani o Europskoj uniji, a edukativnim radionicama na otvorenom mališanima približiti pojam Europe.
Na općem odjelu Knjižnice i čitaonice „Nikola Zrinski”Čakovec otvorit će se izložba „Crtice iz čakovečke prošlosti”  autora Danijela Ciglarića te nam pritom donijeti dvadesetak do sada uglavnom javnosti nepoznatih fotografija iz prošlosti grada Čakovca i života njegovih stanovnika iz prve polovice 20. stoljeća. 
 
Večernji dio programa u okviru obilježavanja Dana Međimurske županije kreće u 19:00 sati u zgradi Scheier, kada će Državni arhiv za Međimurje održati promociju vrijedne knjige „Historiografija o Zrinskima – izbor“.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content