Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-0.3 °C
1024.0 hPa
45 %

Dva mjeseca do obilježavanja Dana Međimurske županije, predstavite se svojim programima!

Datum objave: 18. veljače 2017.

Uz naglasak na obilježavanje 450. obljetnice Sigetske bitke te junačke pogibije Nikole Zrinskog Sigetskog, prošlogodišnji Dani Međimurske županije na najbolji su mogući način proslavili najveću obitelj u povijesti Međimurja, obitelj Zrinski, ali i „Županiju Zrinskih“ stavili na svjetsku turističku i povijesnu kartu. No unatoč više od 80 različitih manifestacija koje su okupile međimurske gradove, općine, kulturno umjetnička društava, udruge, škole, zadruge, vrtiće i istaknute pojedinace, izazov je ovogodišnje obilježavanje 30. travnja i 6. Spomendana na Zrinske i Frankopane učiniti još većim, svečanijim i bogatijim, te dići na novu razinu.
Javite se na Javni poziv do 28. veljače!
Kako bi ovaj pravi festival vrednovanja svoje lokalne zajednice, uz pokroviteljstvo Hrvatskog sabora koji je i proglasio Spomendan 2011. Godine, učinili još boljim, kreativnijim i inovativnijim, Međimurska županija odlučila je u slavlju dana naše županije povezati sve one koji svojim radom, umijećem i prepoznatljivim međimurskim štihom žele biti dio trotjednog obilježavanja. Naime Dani Županije koji će se u 2017. održati od utorka, 18. travnja do utorka, 09. svibnja i ovoga će puta naglasak staviti na kulturu baštinu, turizam, iznimno bogatu povijest s već dobro poznatim sadržajima koji su svojevrsna tradicija, te Međimurke i Međimurce koji i čine Dane Međimurske županije. U pripremama za nadolazeći program i aktivnosti, želja je povezati gornje i donje Međimurje, gradove, općine, djecu, vrtiće, škole, kulturna društva, udruge, ali i pojedince, kako bi sliku našeg Međimurja prenijeli u što boljem svijetlu i što dalje u svijet. Pozivamo sve zainteresirane da se jave na Javni poziv za sudjelovanje u Danima Međimurske županije koji je objavljen u tiskanim medijima i na internetskoj stranici Međimurske županije, kako bi zajedničkim snagama pripremili nezaboravno obilježavanje 30. travnja. Svatko tko želi biti dio Dana Međimurske županije 2017. može svoje sudjelovanje prijaviti na sljedeći način: https://medjimurska-zupanija.hr/2017/02/01/javni-poziv-za-iskazivanje-javnog-interesa-za-sudjelovanje-u-manifestaciji-dani-medimurske-zupanije-2017/.

Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content