Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.1 °C
1032.0 hPa
83 %

Predsjednica RH učenicima u OŠ Prelog čitala šegrta Hlapića

Datum objave: 17. prosinca 2016.

U sklopu svog boravka u Međimurskoj županiji, predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović iskoristila je vrijeme kako bi posjetila Osnovnu školu Prelog, gdje je predstavila inicijativu „Hrvatska čita“. Radi se o projektu kojim se učenicima osnovnih škola želi približiti knjiga i promovirati čitanje te ih na taj način potaknuti na osobni razvoj.
Znanje je preduvjet razvoja svakog društva
Učenici u Prelogu priredili su Predsjednici nezaboravan doček, a ona nije krila svoje oduševljenje pozdravljajući njih oko 600 koliko ih se okupilo u glavnom hodniku škole. Na samom početku toplu dobrodošlicu poželjela joj je ravnateljica škole Nina Lesinger, koja je izrazila ponos što će Predsjednica u razgovoru s tamošnjim učenicima govoriti o važnosti čitanja i knjiga u našim života. „Znanje je preduvjet razvoja svakog društva, a upravo je obrazovanje jedan od najvažnijih segmenata na kojima moramo temeljiti budućnost i razvoj Hrvatske“, istaknula je Predsjednica tom prigodom dodajući kako je ova inicijativa namijenjena svim generacijama, što bi trebalo omogućiti razvijanje kulture čitanja i ljubavi prema knjizi.
Samu inicijativu predložila je književnica i nakladnica Milana Vuković Runjić, koja je na početku naglasila kako djeci već od malih nogu treba usađivati vrijednost znanja koje izvire upravo iz knjiga, a s time se složio i župan Međimurske županije Matija Posavec koji je svojim dolaskom podržao cjelokupan projekt. „Najviše sredstava iz našeg proračuna usmjeravamo upravo u sektor obrazovanja kojim želimo podignuti standard našoj djeci, te im na taj način omogućiti kvalitetne uvjete za njihov rast i razvoj, jer upravo su oni ti na kojima će se temeljiti naša budućnost“, rekao je župan Posavec.
Predsjednica je napomenula kako je Ivana Brlić Mažuranić jedna od njenih omiljenih spisateljica, te se upravo njen klasik „Čudnovate zgode šegrta Hlapića“ čitao svim učenicima. U tome su Predsjednici i županu pomogli Lorena Dodlek i Nikola Srpak, učenici 5b razreda. Prigodni program svojim je sjajnim nastupom upotpunio Puhački orkestar Grada Preloga kojeg čine brojni učenici OŠ Prelog, koji su također polaznici Umjetničke škole „Miroslav Magdalenić“ u Čakovcu, a čiji je dirigent Igor Hrustek. Obrazovanje, odgoj, veselje i radost tako su bili u prvom planu ovog posjeta kojim je čitana riječ ponovno dobila na značaju.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content