Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-0.7 °C
1029.0 hPa
58 %

Od nove školske godine intenzivniji rad na prevenciji ovisnosti među mladima

Datum objave: 24. ožujka 2015.

Sprječavanje raznih oblika ovisnosti među mladima, bila je glavna tematika novog radnog sastanka Povjerenstva za suzbijanje zlouporabe opojnih droga Međimurske županije s voditeljima školskih preventivnih programa. Okupljanje je iniciralo provedeno istraživanje, prema kojem je zabilježena sve veća pojavnost novih droga i njihove lake dostupnosti, posebice u okviru međimurskih osnovnih škola i Učeničkog doma.
Temeljem prikupljenih podataka ujedno je izrađen i priručnik koji je doveo do  zabrinjavajućih podataka kojima se dokazuje prisutnost i ostalih oblika ovisnosti, poput alkohola te igara na sreću među školarcima.
Kako bi navedeni rezultati istraživanja i sam priručnik poslužili svojoj glavnoj svrsi, a to je lociranje problematike te daljnja edukacija mladih, sastankom je dogovoreno kako će se i u sve daljnje aktivnosti uključiti institucije koje mogu pomoći u segmentu prevencije, u prvom redu Zavod za javno zdravstvo Međimurske županije, Centar za socijalnu skrb Međimurske županije i Policijska uprava međimurska.
U Međimurskoj županiji je 31 osnovna škola i 6 srednjih, a sve navedene imaju izrađene svoje preventivne programe i redovito ih provode, naglasile su na sastanku Povjerenstva predsjednica Sandra Herman, ujedno zamjenica župana Međimurske županije te članice Diana Uvodić-Đurić iz Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije i Andreja Zadravec Baranašić, županijska koordinatorica školskih preventivnih programa Međimurske županije.
Unatoč tome, složile su se kako je od posebne važnosti i edukacija za roditelje koja se provodi u suradnji s Vladinim povjerenstvom za suzbijanje droga, no i da je nužno da se uz radionice te predavanja, oformi jedan stručni tim ljudi za pomoć djeci i rad na terenu. Stoga je dogovoreno kako će voditelji školskih preventivnih programa do 01. travnja izraditi svoje prijedloge programa koji će s provedbom krenuti već početkom nove školske godine.
 

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content