Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.5 °C
1025.0 hPa
37 %

Međimurska županija osigurala novih 250 tisuća kuna bespovratnih sredstava za unaprjeđenje turizma

Datum objave: 5. ožujka 2015.

Međimurski kraj uživa renome kao jedna od najkvalitetnijih kontinentalnih destinacija, što je samo potvrđeno krajem siječnja domaćinstvom tek jedne od nekoliko tematskih sjednica tijekom mandata Odbora za turizam Hrvatskog sabora te se potvrđuje iz godine u godinu porastom broja noćenja.
U najsjevernijoj hrvatskoj županiji mnogo se ulaže u turizam, prije svega kontinentalni, zdravstveni, kongresni i cikloturizam kojima smo primjer dobre prakse u regiji, ali i šire. Prednosti u povezivanju sa susjednim zemljama i krajevima u pograničnim prostorima, ali i povijesnim te kulturnim sadržajima i manifestacijama koje nudimo, ipak ne bi bile dovoljne za uspjeh, već je upravo ljudski faktor ključ turističkog djelovanja i uspjeha.
Iz tog razloga, Međimurska županija je u tri godine provođenja projekta „Turističke potpore“ sufinancirala 20 različitih turističkih projekata izdvojila 650.000,00 kuna, a na tome dakako ne namjerava stati te s dobrom praksom nastavlja i dalje. Bespovratna sredstva planirana u 2015. godini iznose 250.000,00 kuna, a namijenjena su obiteljskim poljoprivrednim, fizičkim osobama, obrtima, trgovačkim društvima i drugim subjektima registriranim za turističku ili ugostiteljsku djelatnost.
Prisjetimo se, zahvaljujući potporama Županije, Međimurje je kao turistička destinacija u 2014. godini obogaćeno za sedam novih turističkih proizvoda vrijednosti četvrtinu milijuna kuna koji već aktivno sudjeluju na tržištu, a provode ih Accredo, Bister, Spomenka Bacinger, Mirjana Biber, Rajko Dvanajščak, Malo selo i Slad.
Svi oni koji smatraju da svojom ponudom mogu unaprijediti turizam te proširiti dosadašnju ponudu na nivou županije, pozvani su da se do 31. ožujka jave na Javni poziv za dodjelu bespovratnih turističkih potpora koji je objavljen na web stranicama Međimurske županije https://medjimurska-zupanija.hr/home/2015/03/03/turisticke-potpore-medimurske-zupanije-javni-poziv/.

Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content