Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Javna nabava - EU fondovi

Datum objave: 17. prosinca 2014.

Projekt: Razvojno-edukacijski centar za metalsku industriju – Metalska jezgra
Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za projekte koji su financirani iz strukturnih fondova i Kohezijskog fonda EU u financijskom razdoblju 2007.-2013. Br. RC.2.2.09-0006
Opis projekta:
Metalska jezgra dio je strateškog, integriranog projekta Centar znanja Međimurske županije koji je usmjeren rješavanju razvojnih problema u području gospodarstva i obrazovanja nekoliko županija sjeverozapadne Hrvatske, koji se odnose prvenstveno na nedovoljno ulaganje u modernu tehnologiju i optimizaciju proizvodnih procesa te neprilagođenost obrazovnih programa potrebama gospodarstva što bi dugoročno moglo dovesti do nemogućnosti konkuriranja na globalnom tržištu, ali i daljnjim padom životnog standarda.
Metalska jezgra kao ključna komponenta osigurava potrebnu istraživačku infrastrukturu za Međimursko veleučilište u Čakovcu (i druge zainteresirane institucije srednjeg i visokoškolskog obrazovanja), a u konačnici i za gospodarstvo, kroz suradnju javnog i privatnog sektora te akademske zajednice.
Cilj projekta:
Nadograditi infrastrukturu postojećeg Centra znanja Međimurske županije u Čakovcu na način da postane središnje mjesto za podršku tehnološkom razvoju metalske industrije temeljenom na transferu novih znanja te istraživanju i razvoju i primjeni inovacija.
Planirane aktivnosti:

  1. Izrada studije izvedivosti s analizom troškova i koristi
  2. Izrada izvedbenog projekta i troškovnika za radove na rekonstrukciji objekta
  3. Izrada projekta opreme
  4. Vidljivost projekta Metalske jezgre

 
Nositelj projekta: Međimurska županija
Partneri u provedbi projekta:
Regionalna razvojna agencija Međimurje REDEA d.o.o. (REDEA) i Tehnološko-inovacijski centar Međimurje d.o.o. (TICM)
Projektni tim:
Međimurska županija: Goran Gotal
REDEA: Sandra Polanec Marinović, Ana Kralj, Jako Horvat, Irena Horvat
TICM: Ivan Plačko
 
Ukupna vrijednost projekta: 610.225,50 HRK
EU sufinanciranje: 100%
 
Osoba za kontakt: Sandra Polanec Marinović (sandra@redea.hr)
 
www.strukturnifondovi.hr
strukturni_fondovi
konkurentan hrvatska
eu_zastava
Europska unija
"Ulaganje u budućnost"

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content