Međimurje Europska regija sporta za 2022.
3.6 °C
1030.0 hPa
48 %

Trećaši OŠ Donji Kraljevec: Međimurska županija brine o svima, pa i našoj školi

Datum objave: 4. studenoga 2014.

8

 

Međimurski trećaši najsretniji su što prava jesen i zima još nisu stigli, jer sunčano vrijeme koriste za terensku nastavu u okviru nastavnog predmeta prirode i društva. Tako je i 14 učenika iz 3. razreda Osnovne škole Donji Kraljevec krenulo na izlet po Međimurju, a uz posjet graničnom prijelazu u Goričanu, vinogradima u Štrigovi te lokacijama diljem gradova Preloga i Čakovca, stigli su i u prostore Međimurske županije.

 

U Velikoj vijećnici, djecu predvođenu učiteljicom Anitom Purić i pripravnikom Mihaelom Ružićem, primili su zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman i stručni suradnik za osnovne škole Dragutin Golubić, koji je time odradio jednu od svojih najdražih ali i posljednjih aktivnosti prije odlaska u zasluženu mirovinu.

„Danas smo ovdje da se pripremimo za učenje o Međimurskoj županiji početkom studenog“, rekli su školarci aludirajući na satove građanskog odgoja koji ih očekuju, uz to dodavši kako znaju da je naš župan Matija Posavec te kako se nalaze u prostoriji gdje sjednice ima Skupština. „Sada kada smo ovdje možemo li i mi donijeti neke odluke?“, znatiželjni su bili učenici iz Donjeg Kraljevca, na što je zamjenica odgovorila da su njihovi prijedlozi uvijek dobro došli, no kako odluke donose vijećnici: “I vi jednog dana možete biti u toj ulozi, morate još puno učiti, da kasnije lakše radite i intelektualno uzdižete.

Na pitanje Dragutina Golubića što sve rade djelatnici županije, spremno su odgovarali: „Ovdje se radi s novcima, no on ipak nije najvažniji, važnije je imati zdravlje i ljubav“, jedan je od odgovora, dok su objasnili i kako Međimurska županija brine o svima, pa tako i o njihovoj školi.

 

„Županija nam je pomogla kada smo trebali dvoranu i popravke u ljeti“, naglasili su odlično pripremljeni učenici, objasnivši kako ih u njihovoj školi danas ima sveukupno 106.

 

Nakon što su se počastili slatkišima, naučili su nešto novo i o ustroju Međimurske županije te glavnim obilježjima zastavi, grbu i osnovnim podacima.

 

{gallery}2014_galerije/studeni_2014/posjet_oš_donji_kraljevec{/gallery}

 

POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
PLAN UPISA u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2022./2023.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 17. siječnja 2022.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content