Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.8 °C
1031.0 hPa
85 %

Županija i PUM provode preventivne programe

Datum objave: 17. rujna 2014.

Glavna tema redovne tjedne konferencije za medije Policijske uprave međimurske ovoga su ponedjeljka bila dva projekta jedinstvena u Hrvatskoj. Naime, kao mnogo puta do sada, partneri u projektima, Međimurska županija i PUM i sada su pioniri u određenom području preventive. Riječ je o Zakladi za prevenciju Međimurske županije i Sajmu sigurnosti i prevencije, te prezentacije rada policije koji će se u petak 19. rujna održati na prostoru MESAP-a u Nedelišću.
Zaklada za prevenciju Međimurske županije je inicijativa Policijske uprave međimurske da putem Vijeća za prevenciju Međimurske županije sukladno europskoj praksi osnuje Zakladu za prevenciju na razini Međimurske županije. Podržavši taj prijedlog skupština Međimurske županije na svojoj je sjednici u lipnju prošle godine donijela Odluku o osnivanju zaklade.
Treba naglasiti je da je zaklada osnovana temeljem važećeg Zakona o zakladama i fundacijama, što je u skladu s europskom praksom i time dodatno potvrđuje i prethodno realizirani EU IPA  Twinning light projekt između Republike Hrvatske i Savezne Republike Njemačke - “Jačanje kapaciteta Ministarstva unutarnjih poslova u području prevencije kriminaliteta”.
-Svrha Zaklade usmjerena je na pružanje potpore, novčane i druge pomoći u realizaciji projekata i aktivnosti na prevenciji kriminaliteta, sigurnosti cestovnog prometa i ostalih delinkventnih ponašanja, kazao je na konferenciji za medije međimurski župan Matija Posavec.
Svoje zadovoljstvo činjenicom da je Međimurska županija prepoznala sigurnost kao jedan od bitnih elemenata funkcioniranja županije, izrazio je i načelnik Policijske uprave međimurske Krunoslav Gosarić. - Sajam prevencije, koji će se održati u petak, 19. rujna u Nedelišću, ističe Gosarić, kao početni korak na nivou države je zapravo poticaj i drugim županija da vide kakva mora biti suradnja između lokalne samouprave i državnih organa koji su zaduženi za održavanje stanja sigurnosti.
-Ovim putem, kazao je načelnik Gosarić, želim uputiti apel građanima da se odazovu sajmu i vide koju to stručnost , znanje i tehniku posjeduje policija u očuvanju dobroga stanja sigurnosti, ali isto tako i drugih specijaliziranih, kako pravnih osoba tako i poduzeća koja mogu doprinjeti povećanju već spomenutog stanja sigurnosti.
Samim održavanjem sajma, spomenuto je u najavi, želi se promijeniti percepcija građana kako bi shvatili da je sigurnost zajednička kategorija i da prije svega policija želi educirati ljude na onim mjerama koje mogu sami poduzeti da bi se stanje sigurnosti podiglo na još višu razinu.
 
Program održavanja "Sajma sigurnosti i prevencije":
- od 9.00 sati – okupljanje djece, roditelja, gostiju i građana,
- 10.30 sati  – svečanost otvorenja Sajma i prezentacija "Zaklade za prevenciju Međimurske županije",
- 11.30 – 12.30 sati – predstava "Tina Žvačak" u izvedbi dramskog studija Dada - KD Pinklec,
- 12.30 – 13.30 sati – Antiteroristička jedinica Lučko - padobranski skokovi, spuštanje i prezentacija leta helikoptera,    izložba opreme i naoružanja, pokazna vježba specijalnog tima,
- 13.30 – 14.00 sati i 15.00 – 15.30 sati – pokazne vježbe u izvođenju Javne vatrogasne postrojbe Čakovec, Vatrogasne zajednice općine Nedelišće i Gradskog društva Crvenog križa Čakovec,
- 14.00 sati – Policijska uprava međimurska - pokazna vježba sa službenim psom za detekciju droga,
- 16.00 sati – nastupi pjevača Mirka Švende – Žige i Bojana Jambrošića,
- 15.30 do 16.00 sati - Antiteroristička jedinica Lučko – pokazna vježba,
- od 10.00 do 19.00 sati – raznovrsne aktivnosti i prezentacije rada policije

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content