Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Književno - glazbena večer u Knjižnici Lendava

Datum objave: 20. veljače 2014.

marjan krajcer

U sklopu literalnih događanja četvrtkom u lendavskoj knjižnici,13.2.2014. predstavljen je književnik iz Čakovca Marjan Krajcer-Vitez.

 

Čitanjem uvodnog teksta iz dijela Sablast iz močvare, Vladimir Mihaljević-Kantor posjetioce je uveo u interesantnu radnju romana,a tijekom priredbe više puta predstavio i kantautorskim izvođenjem Međimurskih narodnih popevki koje su glazbeno obogatile književno-glazbenu priredbu.Sam autor je predstavi svoje radove i način kako ih ostvaruje,povjesni romani o obitelji Zrinski uvijek u Lendavi zasluže pozornost. 

Marijan Krajcer-Vitez piše kratku i dugu prozu,kriminalištičke, povjesne romane i priče. Njegovi romani Nikola Zrinski-Tatarska strijela,Nikola Zrinski-Sablast iz močvare 9 bili među najčitanijim romanima 2012.u Hrvatskoj.

 

Krasnu književnu večer u Knjižnici Lendava,suorganizacijom pomoglo je i Hrvatsko kulturno društvo Pomurje.

 

 

Tekst: Đanino Kutnjak

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content