Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Održana 1. sjednica Povjerenstva za provedbu Nacionalne strategije izjednačavanja mogućnosti za osobe s invaliditetom

Datum objave: 4. prosinca 2012.
Prošlog petka, u Maloj vijećnici Međimurske županije održana je prva sjednica Povjerenstva za provedbu Nacionalne strategije izjednačavanja mogućnosti za osobe s invaliditetom od 2007. do 2015. godine, na području Međimurske županije. Na njoj je donesen Poslovnik o radu Povjerenstva, te je članica Povjerenstva Marija Ciglar izabrana za zamjenicu predsjednika.
Članovi Povjerenstva, imenovani Rješenjem o imenovanju predsjednika i članova Povjerenstva za provedbu Nacionalne strategije izjednačavanja mogućnosti za osobe s invaliditetom od 2007. do 2015. godine, na području Međimurske županije, su: Matija Posavec, dipl.ing, zamjenik župana Međimurske županije, za predsjednika, Stjepan Baranašić, dipl.ing.građ., Maja Milković-Čubaković, dipl.soc.rad., Anto Briza, dipl.soc.rad., Jadranka Hranilović-Petričić, dr.med., Dijana Pahek, prof., dr.sc. Blaženka Novak, Željka Drljić, novinarka, Saša Fegeš, Marija Ciglar, Elizabeta Najman Hižman, dipl.soc.rad.
Povjerenstvo za provedbu mjera Nacionalne strategije na regionalnoj razini zaduženo je za praćenje primjene postojećih propisa koji se odnose na osobe s invaliditetom i predlaganje mjera županu.
Zadaća Povjerenstva je i priprema i predlaganje strategije/programa provedbe mjera Nacionalne strategije izjednačavanja mogućnosti za osobe s invaliditetom od 2007. do 2015. godine, na području Međimurske županije; usklađivanje i praćenje provedbe Strategije, te izvještavanje mjerodavnih državnih tijela, Županijske skupštine te, prema potrebi, druga tijela, provođenje i drugih aktivnosti vezanih uz izjednačavanje mogućnosti za osobe s invaliditetom i provedbu Nacionalne strategije.
Također, Povjerenstvo, kao radno tijelo Županije, treba donijeti Lokalnu strategiju izjednačavanja mogućnosti za osobe s invaliditetom, zasnivajući je na Nacionalnoj strategiji.

povjerenstvo_inv_nas
Foto: Željka Drljić

Prošlog petka, u Maloj vijećnici Međimurske županije održana je prva sjednica Povjerenstva za provedbu Nacionalne strategije izjednačavanja mogućnosti za osobe s invaliditetom od 2007. do 2015. godine, na području Međimurske županije. Na njoj je donesen Poslovnik o radu Povjerenstva, te je članica Povjerenstva Marija Ciglar izabrana za zamjenicu predsjednika. 

Članovi Povjerenstva, imenovani Rješenjem o imenovanju predsjednika i članova Povjerenstva za provedbu Nacionalne strategije izjednačavanja mogućnosti za osobe s invaliditetom od 2007. do 2015. godine, na području Međimurske županije, su: Matija Posavec, dipl.ing, zamjenik župana Međimurske županije, za predsjednika, Stjepan Baranašić, dipl.ing.građ., Maja Milković-Čubaković, dipl.soc.rad., Anto Briza, dipl.soc.rad., Jadranka Hranilović-Petričić, dr.med., Dijana Pahek, prof., dr.sc. Blaženka Novak, Željka Drljić, novinarka, Saša Fegeš, Marija Ciglar, Elizabeta Najman Hižman, dipl.soc.rad.

 

Povjerenstvo za provedbu mjera Nacionalne strategije na regionalnoj razini zaduženo je za praćenje primjene postojećih propisa koji se odnose na osobe s invaliditetom i predlaganje mjera županu.

Zadaća Povjerenstva je i priprema i predlaganje strategije/programa provedbe mjera Nacionalne strategije izjednačavanja mogućnosti za osobe s invaliditetom od 2007. do 2015. godine, na području Međimurske županije; usklađivanje i praćenje provedbe Strategije, te izvještavanje mjerodavnih državnih tijela, Županijske skupštine te, prema potrebi, druga tijela, provođenje i drugih aktivnosti vezanih uz izjednačavanje mogućnosti za osobe s invaliditetom i provedbu Nacionalne strategije.

Također, Povjerenstvo, kao radno tijelo Županije, treba donijeti Lokalnu strategiju izjednačavanja mogućnosti za osobe s invaliditetom, zasnivajući je na Nacionalnoj strategiji.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content