-1.1 °C
1027.0 hPa
84 %

Britanci su zainteresirani za ulaganje u turizam, vinarstvo i golf terene

Datum objave: 27. rujna 2012.
Hrvatskoj će nakon ulaska u Europsku uniju iz strukturnih fondova biti na raspolaganju više novca za investicije nego ikad. Kako bi se on iskoristio, već prvog srpnja sljedeće godine moramo imati pripremljene projekte, a u tome će nam britanske tvrtke rado pomoći. Rekao je to, među ostalim veleposlanik Ujedinjenog kraljevstva Velike Britanije i Sjeverne Irske u Republici Hrvatskoj nj.e. David Slinn.
Britanski investitori već danas su zainteresirani za ulaganja u našu zemlju, a kako će se približavati datum našeg ulaska, potencijalnih ulagača bit će sve više. Prema riječima veleposlanika Slinna, Britanci su najviše zainteresirani za ulaganja u turizam, vinarstvo i golf terene, a zbog toga im je i Međimurje atraktivno.
Slinn je dužnost u Hrvatskoj preuzeo prije nešto manje od pola godine, a kao jedan od svojih glavnih zadataka naveo je pomoć Hrvatskoj nakon ulaska u EU. Kako je rekao, zemlja će nakon srpnja sljedeće godine imati mnogo mogućnosti, no treba ih na pravi način iskoristiti. Misli tu prvenstveno na izradu projekata putem kojih će se privlačiti sredstva iz strukturnih i kohezijskih fondova. Britanske tvrtke tu imaju mnogo iskustva, te traže partnere i kod nas.
Kontinentalna Hrvatska u drukčijoj je poziciji od primorskog djela zemlje, a snimanje stanja na terenu jedan je od razloga njegova posjeta. Deindustrijalizacija s kojom se susrećemo, kao i nastojanja za promjenom gospodarske strukture zajedničko je svim europskim zemljama, rekao je Slinn, a rješenja za to pronaći ćemo zajedničkim snagama.
Veleposlanika su osim župana Međimurske županije Ivana Perhoča, primili i predsjednik Skupštine MŽ Petar Novački, zamjenik župana MŽ Matija Posavec, zamjenik gradonačelnika Grada Čakovca Gordan Vrbanec te pročelnica UO za gospodarstvo, promet i europske integracije MŽ Vesna Haluga.
Svi oni naglasili su da smo svjesni koje nam se prilike otvaraju nakon ulaska u europsko društvo, te da već duže vrijeme radimo na pripremi projekata. Također, naglašene su i mogućnosti za suradnju i na kulturnom planu.

slinn_nas

Hrvatskoj će nakon ulaska u Europsku uniju iz strukturnih fondova biti na raspolaganju više novca za investicije nego ikad. Kako bi se on iskoristio, već prvog srpnja sljedeće godine moramo imati pripremljene projekte, a u tome će nam britanske tvrtke rado pomoći. Rekao je to, među ostalim veleposlanik Ujedinjenog kraljevstva Velike Britanije i Sjeverne Irske u Republici Hrvatskoj nj.e. David Slinn. 
Britanski investitori već danas su zainteresirani za ulaganja u našu zemlju, a kako će se približavati datum našeg ulaska, potencijalnih ulagača bit će sve više. Prema riječima veleposlanika Slinna, Britanci su najviše zainteresirani za ulaganja u turizam, vinarstvo i golf terene, a zbog toga im je i Međimurje atraktivno. 

Slinn je dužnost u Hrvatskoj preuzeo prije nešto manje od pola godine, a kao jedan od svojih glavnih zadataka naveo je pomoć Hrvatskoj nakon ulaska u EU. Kako je rekao, zemlja će nakon srpnja sljedeće godine imati mnogo mogućnosti, no treba ih na pravi način iskoristiti. Misli tu prvenstveno na izradu projekata putem kojih će se privlačiti sredstva iz strukturnih i kohezijskih fondova. Britanske tvrtke tu imaju mnogo iskustva, te traže partnere i kod nas.

Kontinentalna Hrvatska u drukčijoj je poziciji od primorskog djela zemlje, a snimanje stanja na terenu jedan je od razloga njegova posjeta. Deindustrijalizacija s kojom se susrećemo, kao i nastojanja za promjenom gospodarske strukture zajedničko je svim europskim zemljama, rekao je Slinn, a rješenja za to pronaći ćemo zajedničkim snagama.
Veleposlanika su osim župana Međimurske županije Ivana Perhoča, primili i predsjednik Skupštine MŽ Petar Novački, zamjenik župana MŽ Matija Posavec, zamjenik gradonačelnika Grada Čakovca Gordan Vrbanec te pročelnica UO za gospodarstvo, promet i europske integracije MŽ Vesna Haluga.

Svi oni naglasili su da smo svjesni koje nam se prilike otvaraju nakon ulaska u europsko društvo, te da već duže vrijeme radimo na pripremi projekata. Također, naglašene su i mogućnosti za suradnju i na kulturnom planu.

{gallery}2012galerije/Rujan_2012/Slinn{/gallery} 

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content