Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Britanci su zainteresirani za ulaganje u turizam, vinarstvo i golf terene

Datum objave: 27. rujna 2012.
Hrvatskoj će nakon ulaska u Europsku uniju iz strukturnih fondova biti na raspolaganju više novca za investicije nego ikad. Kako bi se on iskoristio, već prvog srpnja sljedeće godine moramo imati pripremljene projekte, a u tome će nam britanske tvrtke rado pomoći. Rekao je to, među ostalim veleposlanik Ujedinjenog kraljevstva Velike Britanije i Sjeverne Irske u Republici Hrvatskoj nj.e. David Slinn.
Britanski investitori već danas su zainteresirani za ulaganja u našu zemlju, a kako će se približavati datum našeg ulaska, potencijalnih ulagača bit će sve više. Prema riječima veleposlanika Slinna, Britanci su najviše zainteresirani za ulaganja u turizam, vinarstvo i golf terene, a zbog toga im je i Međimurje atraktivno.
Slinn je dužnost u Hrvatskoj preuzeo prije nešto manje od pola godine, a kao jedan od svojih glavnih zadataka naveo je pomoć Hrvatskoj nakon ulaska u EU. Kako je rekao, zemlja će nakon srpnja sljedeće godine imati mnogo mogućnosti, no treba ih na pravi način iskoristiti. Misli tu prvenstveno na izradu projekata putem kojih će se privlačiti sredstva iz strukturnih i kohezijskih fondova. Britanske tvrtke tu imaju mnogo iskustva, te traže partnere i kod nas.
Kontinentalna Hrvatska u drukčijoj je poziciji od primorskog djela zemlje, a snimanje stanja na terenu jedan je od razloga njegova posjeta. Deindustrijalizacija s kojom se susrećemo, kao i nastojanja za promjenom gospodarske strukture zajedničko je svim europskim zemljama, rekao je Slinn, a rješenja za to pronaći ćemo zajedničkim snagama.
Veleposlanika su osim župana Međimurske županije Ivana Perhoča, primili i predsjednik Skupštine MŽ Petar Novački, zamjenik župana MŽ Matija Posavec, zamjenik gradonačelnika Grada Čakovca Gordan Vrbanec te pročelnica UO za gospodarstvo, promet i europske integracije MŽ Vesna Haluga.
Svi oni naglasili su da smo svjesni koje nam se prilike otvaraju nakon ulaska u europsko društvo, te da već duže vrijeme radimo na pripremi projekata. Također, naglašene su i mogućnosti za suradnju i na kulturnom planu.

slinn_nas

Hrvatskoj će nakon ulaska u Europsku uniju iz strukturnih fondova biti na raspolaganju više novca za investicije nego ikad. Kako bi se on iskoristio, već prvog srpnja sljedeće godine moramo imati pripremljene projekte, a u tome će nam britanske tvrtke rado pomoći. Rekao je to, među ostalim veleposlanik Ujedinjenog kraljevstva Velike Britanije i Sjeverne Irske u Republici Hrvatskoj nj.e. David Slinn. 
Britanski investitori već danas su zainteresirani za ulaganja u našu zemlju, a kako će se približavati datum našeg ulaska, potencijalnih ulagača bit će sve više. Prema riječima veleposlanika Slinna, Britanci su najviše zainteresirani za ulaganja u turizam, vinarstvo i golf terene, a zbog toga im je i Međimurje atraktivno. 

Slinn je dužnost u Hrvatskoj preuzeo prije nešto manje od pola godine, a kao jedan od svojih glavnih zadataka naveo je pomoć Hrvatskoj nakon ulaska u EU. Kako je rekao, zemlja će nakon srpnja sljedeće godine imati mnogo mogućnosti, no treba ih na pravi način iskoristiti. Misli tu prvenstveno na izradu projekata putem kojih će se privlačiti sredstva iz strukturnih i kohezijskih fondova. Britanske tvrtke tu imaju mnogo iskustva, te traže partnere i kod nas.

Kontinentalna Hrvatska u drukčijoj je poziciji od primorskog djela zemlje, a snimanje stanja na terenu jedan je od razloga njegova posjeta. Deindustrijalizacija s kojom se susrećemo, kao i nastojanja za promjenom gospodarske strukture zajedničko je svim europskim zemljama, rekao je Slinn, a rješenja za to pronaći ćemo zajedničkim snagama.
Veleposlanika su osim župana Međimurske županije Ivana Perhoča, primili i predsjednik Skupštine MŽ Petar Novački, zamjenik župana MŽ Matija Posavec, zamjenik gradonačelnika Grada Čakovca Gordan Vrbanec te pročelnica UO za gospodarstvo, promet i europske integracije MŽ Vesna Haluga.

Svi oni naglasili su da smo svjesni koje nam se prilike otvaraju nakon ulaska u europsko društvo, te da već duže vrijeme radimo na pripremi projekata. Također, naglašene su i mogućnosti za suradnju i na kulturnom planu.

{gallery}2012galerije/Rujan_2012/Slinn{/gallery} 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content