Cilj: podržati povlaštene zemlje nacionalnih uprava zaduženih za turizam ili druga javna tijela u svrhu odabira jedne EDEN destinacije izvrsnosti. Tema ovogodišnjeg poziva je “Pristupačan turizam”. Predlaže se nagraditi one destinacije koje su razvile turističku ponudu na temelju općeg pristupa za turiste bez obzira na svoja fizička ograničenja, invaliditeta ili dobi.

Sljedećim aspektima pristupačnosti moglo bi se smatrati (ne-iscrpan popis):

* Destinacije bez barijera  (infrastruktura i objekti);
* Prijevoz (zrak, zemlja i more, pogodno za sve korisnike);
* Visoka kvaliteta usluga (dostavljen od strane obučenog osoblja);
* Aktivnosti, izložbe, atrakcije (omogućeno sudjelovanje u turizmu za sve);
* Marketing, booking sustavi, web stranice i usluge (informacije dostupne svima).

Rok prijave: 30. travnja 2012.

Više informacija…