Prošlo je 18 godina od tragične smrti policajca Željka Murka koji je poginuo pri obavljanju dužnosti tijekom potjere za pljačkašem poslovnice tadašnje Varaždinske banke u Nedelišću.

Svake godine na dan njegove pogibije, polaganjem vijenaca i svijeća na njegov grob i spomen ploču postavljenu na zgradi Društvenog doma u Mihovljanu, uz sinove, suprugu i roditelje, Željka Murka prisjećaju se njegovi sumještani, kolege te predstavnici Policijske uprave međimurske, Međimurske županije, Grada Čakovca, Mjesnog odbora Mihovljan, DVD-a Mihovljan i članovi braniteljskih udruga.

U skladu s epidemiološkim mjerama, obilježavanje se održalo i ove godine, a žrtve Željka Murka prisjetili su se župan Međimurske županije Matija Posavec, saborski zastupnik i gradonačelnik Grada Čakovca Stjepan Kovač sa zamjenicima Mariom Medvedom i Zoranom Vidovićem, načelnik PUM-a Ivan Sokač,  dok je molitvu predvodio gvardijan Župe sv. Nikole biskupa u Čakovcu fra Josip Župan.