Program podrške regionalnom razvoju

Datum objave: 16. ožujka 2018.
Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije prema Programu podrške regionalnom razvoju u 2018. godini nastavlja poticati jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave, koje novom Odlukom o razvrstavanju jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave prema stupnju razvijenosti nisu razvrstane u potpomognuta područja, no u svom razvoju zaostaju za razvijenim područjima Republike Hrvatske.
Prihvatljivi podnositelji zahtjeva i prihvatljiva područja provedbe
  • jedinice lokalne samouprave razvrstane u V. skupinu, osim područja JLS-a s otoka
  • jedinice lokalne samouprave razvrstane u VI. skupinu, osim područja JLS-a s otoka
  • jedinice područne (regionalne) samouprave razvrstane u I. i II. skupinu (ukoliko su područja provedbe projekta područja V. i VI. skupine JLS-a, osim područja JLS-a s otoka)
  • jedinice područne (regionalne) samouprave razvrstane u III. skupinu (ukoliko su područja provedbe projekta područja I.-VI. skupine JLS-a, osim područja JLS-a s otoka)
Neće se sufinancirati projekt čija je vrijednost manja od 100.000,00 kuna .
Rok za podnošenje zahtjeva 30. ožujka 2018.
Više inforamcija: razvoj.gov.hr