20. sjednica Skupštine Međimurske županije - 07. srpnja 2016. godine

Datum objave: 30. lipnja 2016.

KLASA: 021-05/16-03/4
URBROJ: 2109/1-02-16-01
Čakovec, 28.06.2016.
Na osnovi članka 97. stavka 1. Poslovnika Skupštine Međimurske županije („Službeni glasnik Međimurske županije“ broj 26/10, 4/13, 6/13 – pročišćeni tekst),

s a z i v a m
20. sjednicu Skupštine Međimurske županije
za 7. srpnja 2016. godine (četvrtak) u 9,00 sati

Sjednica će se održati u velikoj vijećnici Međimurske županije u Čakovcu, Ruđera Boškovića 2.
Za sjednicu predlažem sljedeći
D N E V N I R E D
1. Prijedlog zaključka o davanju suglasnosti na sklapanje Dodatka I. Komisionom ugovoru o objedinjenom obračunskom vođenju transakcijskih računa – Notional cash pooling, uz mogućnost korištenja prekoračenja po poslovnom računu Međimurske županije.
- predlagatelj je župan Međimurske županije,
- izvjestitelji zaduženi za davanje obrazloženja su Matija Posavec, mag.ing., župan, Alen Kajmović, mag.soc. i paed., pročelnik Upravnog odjela za poslove župana i Tatjana Horvat, voditeljica Odsjeka za proračun i financije.
2. Prijedlog odluke o davanju suglasnosti na Odluku Upravnog vijeća Ljekarne Čakovec o raspodjeli dobiti.
- predlagatelj je župan Međimurske županije,
3. Prijedlog odluke o raspodjeli dijela viška prihoda poslovanja Doma zdravlja Čakovec.
- predlagatelj je župan Međimurske županije,
4. Prijedlog odluke o dodjeli jednokratne financijske potpore redovnim studentima za akademsku godinu 2015./2016.
- predlagatelj je župan Međimurske županije,
- izvjestitelji zaduženi za davanje obrazloženja su Matija Posavec, mag.ing., župan i Branko Sušec, prof., pročelnik Upravnog odjela za društvene djelatnosti.
5. Prijedlog odluke o sufinanciranju nabave obveznih školskih udžbenika za školsku godinu 2016./2017. za učenike osnovnih škola s područja Međimurske županije.
- predlagatelj je župan Međimurske županije,
6. Prijedlog odluke o davanju zgrade u vlasništvu Međimurske županije na korištenje Međimurskom veleučilištu u Čakovcu.
- predlagatelj je župan Međimurske županije,
- izvjestitelj zadužen za davanje obrazloženja je Matija Posavec, mag.ing., župan i Alen Kajmović, mag.paed. i soc., pročelnik Upravnog odjela za poslove župana.
7. Prijedlog I. izmjena i dopuna Financijskog plana i I. izmjena i dopuna Godišnjeg plana građenja i održavanja županijskih i lokalnih cesta za 2016. godinu.
- predlagatelj je župan Međimurske županije,
- izvjestitelji zaduženi za davanje obrazloženja su Matija Posavec, mag.ing., župan i Ljerka Cividini, mag.ing.traff./univ.spec.oec., ravnateljica ŽUC-a.
8. Prijedlog odluke o osnivanju i imenovanju članova Stručne komisije za ustanovljenje i izmjenu granica zajedničkih lovišta.
- predlagatelj je župan Međimurske županije,
- izvjestitelji zaduženi za davanje obrazloženja su Matija Posavec, mag.ing., župan i Darko Radanović, mag.inf., privremeni pročelnik Upravnog odjela za gospodarske djelatnosti.
9. Prijedlog odluke o određivanju Dana međimurskih branitelja.
- predlagatelj je župan Međimurske županije,
10. Prijedlog programa javnih potreba za obavljanje redovite djelatnosti Hrvatske gorske službe spašavanja, Stanice Čakovec za 2016. godinu.
- predlagatelj je župan Međimurske županije,
- izvjestitelji zaduženi za davanje obrazloženja su Matija Posavec, mag.ing., župan i Zoran Vidović, pristup.oec., zamjenik župana.
11. Prijedlog rješenja o razrješenju članova i imenovanju članica Županijskog povjerenstva za procjenu šteta od elementarnih nepogoda.
- predlagatelj je župan Međimurske županije,
12. Prijedlog rješenja o razrješenju i imenovanju članice Odbora za poljoprivredu i turizam.
- predlagatelj je Odbor za izbor i imenovanja,
- izvjestitelj zadužen za davanje obrazloženja je mr.sc. Renato Slaviček, predsjednik Odbora.
13. Prijedlog rješenja o razrješenju i izboru člana Odbora za gospodarski razvoj.
- predlagatelj je Odbor za izbor i imenovanja,
14. Prijedlog rješenja o razrješenju i imenovanju člana Odbora za zdravstvo.
- predlagatelj je Odbor za izbor i imenovanja,
Svi materijali za 20. sjednicu Skupštine mogu se preuzeti s internetskih stranica Međimurske županije: www. medjimurska-zupanija.hr
Molim Vas da sjednici budete nazočni, a izostanak da opravdate na telefon broj 374-116.
S poštovanjem,
PREDSJEDNIK
Mladen Novak,dipl.ing.
IZVOD IZ ZAPISNIKA SA 19. SJEDNICE SKUPŠTINE MEĐIMURSKE ŽUPANIJE (PDF)