Međimurska zaklada solidarnosti „Katruža“ i ove godine tradicionalno organizira akciju prodaje cvijeta katruže. Nakon što su u subotu akcije provedene u Čakovcu, Pribislavcu i Štrigovi, a u srijedu u Svetoj Mariji, prodaje katruže odvijati će se prema slijedećem rasporedu:

 

SUBOTA 21. SVIBNJA

  • u Murskom Središću, ispred Robne kuće, od 8,00 – 11,00 sati, akciju provodi Društvo žena Mursko Središće
  • u Prelogu , ispred Privredne banke u vremenu od 8,00 – 11,00 sati, akciju provode aktivistice Katruže iz „Priločkog srca“
  • u Belici, ispred Robne kuće, u vremenu od 7,30 – 10,00 sati, akciju provodi Udruga žena Općine Belica
  • u Nedelišću, ispred  zgrade Općinske uprave , u vremenu od 9,00 – 12,00 sati,  akciju provodi Udruga žena Nedelišće

 

Pozivamo  sve koji u svom vrtu ili dvorištu imaju  cvijet katruže da ga poklone, a one  koji katružama žele zamirisati svoj dom da ih kupe na štandovima   i na taj način pokažu svoju humanost i pomognu onima kojima je to najpotrebnije, bolesnima s područja Međimurske županije.