Ministarstvo zaštite okoliša i prirode kao tijelo nadležno za provedbu LIFE programa u Republici Hrvatskoj u suradnji s Fondom za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost objavljuje Javni poziv za dostavu zahtjeva za sufinanciranje „tradicionalnih“ projekata iz programa Life 2014 – 2020 za 2015. godinu.

Predmet ovog poziva je dostava zahtjeva za nacionalno sufinanciranje projektnih prijedloga koji će se prijaviti na ovogodišnji natječaj Europske komisije za Program LIFE 2014. – 2020. – „tradicionalni projekti“.

Projektni prijedlozi za „tradicionalne LIFE projekte“ pogodni za prijavu na ovaj poziv su pilot, demonstracijski, najbolje prakse ili informacijski projekti koji odgovaraju listi tema projekata objavljenoj uz ovaj poziv.

Rok za dostavu zahtjeva na ovaj Javni poziv završava:

  • Za projekte iz potprograma Klima do 25. kolovoza 2015.
  • Za projekte iz potprograma Okoliš, prioritetnih područja:
    – Okoliš i učinkovitost resursa do 10. rujna 2015.
    – Priroda i biološka raznolikost do 17. rujna 2015.
    – Upravljanje okolišem i informacije do 17. rujna 2015.

Tekst Javnog poziva (pdf)

Lista tema (pdf)