Pitanje svom Županu možete postaviti na e-mail adresu: info@medjimurska-zupanije.hr

 

 • Poštovani,

  Međimurska županija stipendira učenike srednjih škola prema određenim kriterijima ukoliko su djeca hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata. Ostalim učenicima pokrivamo ukupne troškove prijevoza na području naše županije, odnosno one troškove koje ne pokriva nadležno Ministarstvo. Što se tiče smještaja u učeničkim domovima, Međimurska županija sufinancira smještaj onih učenika koji su u domovima u našoj županiji. Isto tako djeluju i druge županije u Republici Hrvatskoj koje pomažu u sufinaciranju naših učenika koji se školuju u nekoj od županijama u Hrvatskoj i to na način da im se pokriva 50% utvrđene cijene smještaja. Ostatak pokrivaju roditelji, no ukoliko one ne mogu, nadležan je Centar za socijalnu skrb.
  Također, postoji mogućnost prijave za jednokratnu pomoć Međimurske zaklade za obrazovanje Dr. Vinko Žganec čija je svrha pružanje potpore, novčane i druge pomoći učenicima srednjih škola, studentima, postdiplomantima i doktorantima koji su državljani Republike Hrvatske i koji imaju mjesto prebivališta na području Međimurske županije.

  S poštovanjem,
  UO za društven djelatnosti

 • Poštovani,

  obavještavamo Vas da će poziv za dodjelu jednokratnih potpora za redovne studente biti raspisan u travnju ove godine na web stranici Međimurske županije nakon što Skupština Međimurske županije donese odluku.
  Molimo Vas da pratite našu web stranicu: www.medjimurska-zupanija.hr gdje će se nalaziti link s prijavom i popis dokumenata koje je potrebno dostaviti kao i ostali uvjeti dodjele potpore.

  S poštovanjem,
  UO za društven djelatnosti

 • Poštovana,

  obavještavamo Vas da će poziv za dodjelu jednokratnih potpora za redovne studente biti raspisan u travnju ove godine na web stranici Međimurske županije nakon što Skupština Međimurske županije donese odluku.
  Molimo Vas da pratite našu web stranicu: www.medjimurska-zupanija.hr gdje će se nalaziti link s prijavom i popis dokumenata koje je potrebno dostaviti kao i ostali uvjeti dodjele potpore.

  S poštovanjem,
  UO za društvene djelatnosti

 • Poštovani,

  zahvaljujemo na poslanom upitu i interesu za Vaš doprinos u programu Dana Međimurske županije. Početkom mjeseca u lokalnim je medijima objavljen je Javni poziv za sudjelovanje u Danima Međimurske županije koji će se ove godine održati u periodu od 18. travnja do 09. svibnja 2017. godine. Isto tako Poziv je istaknut na Internet stranicama Županije te Vam ovim putem prosljeđujemo link za prijavu:

  http://medjimurska-zupanija.hr/2017/02/01/javni-poziv-za-iskazivanje-javnog-interesa-za-sudjelovanje-u-manifestaciji-dani-medimurske-zupanije-2017/

  S poštovanjem,
  UO za poslove župana

 • Poštovani,

  prema odluci Upravnog odbora Zaklade dr. Vinko Žganec, potpore odabranima učenicima i studentima isplaćene su početkom veljače.
  Ukoliko ste i Vi jedna od dobitnica čestitamo, te se nadamo da smo Vam ovim odgovorom pomogli.

  S poštovanjem,
  UO za društvene djelatnosti

 • Poštovani,

  Javni poziv za dodjelu jednokratne financijske potpore redovnim studentima za akademsku godinu 2014./2015. je zaključen, a svi studenti koji su se javili i dostavili potvrde o svom statusu, temeljem istog dobit će i potporu. Krajnji ćemo rok svakako poštovati, a bude li ikako moguće potpore ćemo isplatiti i prije njegova isteka.

  S poštovanjem,
  UO za društvene djelatnosti

 • Poštovana,

  obavještavamo Vas da će poziv za dodjelu jednokratnih potpora za redovne studente biti raspisan u ožujku ove godine na web stranici Međimurske županije.
  Molimo Vas da pratite našu web stranicu: www.medjimurska-zupanija.hr gdje će se nalaziti link s prijavom i popis dokumenata koje je potrebno dostaviti kao i ostali uvjeti dodjele potpore.

  Za sve ostale informacije možete nas kontaktirati na ovaj e-mail ili na telefonom 040 374 222.

  S poštovanjem,
  UO za društvene djelatnosti

 • Poštovani,

  cesta na koju se referirate je županijska cesta ŽC 2003, takozvana Murska magistrala. Problem smo detektirali te je u ovim trenucima u tijeku izrada projektne dokumentacije za izgradnju pješačko biciklističkih staza od Bukovja do Križovca (oko 20 km - isključivo van naselja) koju je preuzela Županijska uprava za ceste Međimurske županije, a nakon uknjižbe ceste očekuje se da će se u drugoj fazi izraditi projekta dokumentacija za preostali dio ŽC 2003 od granice Općine Podturen do Hodošana. Dakako, osim Međimurske uprave za ceste, za izgradnju staza trebaju biti zainteresirane i jedinice lokalne samouprave te sredstva za to predvidjeti u proračunu.

  Ujedno je ove godine završena izgradnja biciklističke trake Podturen - Novakovec, dužine 1,3 km čija je vrijednost radova iznosila 730.000,00 kuna.

  S poštovanjem,
  UO za gospodarske djelatnosti