1.7 °C
1031.0 hPa
70 %

Izglasan proračun za 2012. godinu u iznosu od 129.376.631,00 kuna

Datum objave: 1. prosinca 2011.

Skuptina_nas

Na 18. sjednici Skupštine Međimurske županije održanoj u četvrtak, prihvaćen je proračun za sljedeću godinu. Sa 30 glasova za i 6 protiv, vijećnici su usvojili predloženi proračun u iznosu od 129.376.631,00 kuna.

Kako je u predstavljanju proračuna rekao predlagač župan Međimurske županije Ivan Perhoč, on predstavlja trenutnu sliku stanja našeg gospodarstva. On je i optimističan, jer očekujemo da će se nakon izbora promijeniti odnos središnje vlasti prema jedinicama lokalne i regionalne samouprave na način da će provesti fiskalna decentralizacija te da će se za decentralizirane funkcije propisane zakonima, spustiti više novca. U protivnom ispunjavanje svih zadatih obveza ponovno će generirati minus. Zajedno s proračunom usvojena je i odluka o njegovom izvršavanju, kao i projekcije proračuna za 2013. i 2014. godinu.

Na sjednici je prihvaćen i 3. rebalans Proračuna Međimurske županije za 2011. godinu. Nakon izmjena on iznosi 145.049.521,52 kuna. Za rebalans je glasao 21 vijećnik, 14 ih je bilo protiv, a 4 su bila suzdržana.

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content