Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Pripajanje Ureda državne uprave s Međimurskom županijom

  • Svi podaci i dokumenti vezani uz bivše poslove Ureda državne uprave vezane uz školstvo možete pronaći pod DOKUMENTIMA (link) u mapi Upravni odjela za obrazovanje i kulturu, gdje će se objavljivati sve informacije vezane uz školstvo (zahtjevi, potrebe, viškovi i slično).
  • Registri i ostali dokumenti (sport, gospodarstvo i ostalo) bit će objavljivani u svojim vlastitim mapama unutar mape DOKUMENTI (link)

 


ŽUPANIJA PREUZIMA POSLOVE DRŽAVNE UPRAVE

Kada?
- Od 1. siječnja 2020. godine

Zašto?
- Riječ je o reformskoj mjeri Vlade RH kojom Županija preuzima poslove državne uprave s namjerom da se građanima omogući brža, efikasnija i racionalnija administracija, sve usluge dostupnije i kvalitetnije

Što ova promjena znači za građane i kako će znati koje poslove će od 1. siječnja 2020. godine obavljati u županiji?

- Decentralizacija ovlasti omogućit će županijama da neposredno i samostalno odgovaraju na potrebe građana što će značiti brže, jednostavnije i učinkovitije rješavanje predmeta na jednom mjestu
- nakon objedinjavanja poslova ureda državne uprave i poslova Međimurske županije svaki korisnik dobit će na jednom mjestu pravovremene informacije i dokumente bilo da se radi o osobnim stanjima građana, pravima hrvatskih branitelja, obrtu, obrazovanju,upisu u škola, izvlaštenju, besplatnoj pravnoj pomoći, udrugama, prenamjeni poljoprivrednog zemljišta, stipendijama, građevinskim dozvolama, svim potporama (obrazovnim, gospodarskim, poljoprivrednim…) koje omogućava Međimurska županija kroz svoje programe
- Rezultati Međimurske županije na području efikasnosti i racionalnosti poslovanja te kvalitetna suradnja sa svim općinama i gradovima te poznavanje terena najveća su garancija da će se svi objedinjeni poslovi obavljati na još kvalitetniji, učinkovitiji i jeftiniji način.
- Objedinjavanjem i samostalnim izvršenjem aktivnosti unutar različitih resora županija će moći značajnije participirati u vlastitoj lokalnoj zajednici te građanima i poduzetnicima omogućiti rješavanje brojnih predmeta na jednom mjestu.

Što konkretno za građane znači nova podjela poslova između ureda državne uprave i županija?

- Prijenos poslova državne uprave na županije za građane znači uslugu u okviru jedne administracije
- Racionalizirat će se i pojednostaviti procesi pa će službenici moći brže i kvalitetnije pružati određene usluge. Županije su prisutne u svakom segmentu lokanog života i one su najbliža spona između građana i vlasti

Koji će se poslovi prenijeti na županije odnosno koje će usluge građani od 01.01.2020. moći ostvariti na županijskoj razini?

- Poslovi koji će se povjeriti županijama prvenstveno se odnose na upravna područja gospodarstva (obrt, ugostiteljstvo, turizam, trgovinu, cestovni prijevoz), društvenih djelatnosti (hrvatski branitelji, šport, predškolski odgoj, školstvo, kultura), opće uprave (državne matice, registri birača, udruge)
- Konkretno, riječ je o više od 200 različitih poslova koje su do sada obavljali uredi državne uprave te će od sada ove usluge biti najbliže građanima

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content