Informacije Stožera civilne zaštite Međimurske županije - potres magnitude 4.0 osjetio se i u Međimurju

Datum objave: 13. kolovoza 2024.

Današnji potres magnitude 4.0 po Richteru, s epicentrom kod Rasinja, 17 km sjeverno od Križevaca, zabilježen je u 8:43 sati te se osjetio i na području Međimurske županije.

Prema prvim informacijama, zdravstvene ustanove i domovi za starije i nemoćne osobe na području Međimurske županije nisu pretrpjeli nikakve štete, a svi korisnici i pacijenti osjećaju se dobro.

Centar 112 Međimurske županije zaprimio je tri dojave o potresu, no nije bilo prijavljenih materijalnih šteta. Žurne službe Međimurske županije su na raspolaganju i prate situaciju, spremne za daljnje djelovanje, ukoliko će biti potrebno.