Izvanredna dislokacija – međimurski vatrogasci krenuli na požarišta u Dalmaciju

Datum objave: 1. kolovoza 2024.

Vatrogasci Međimurske županije odazvali su se danas na zapovijed Glavnog vatrogasnog zapovjednika RH radi ispomoći kolegama u Dalmaciji, gdje danima traje borba s opasnim požarima. Dobrovoljni vatrogasci iz Međimurske županije te međimurski profesionalni vatrogasci krenuli su danas u 18 sati na izvanrednu dislokaciju u Dalmaciju, a županijski vatrogasni zapovjednik  Robert Meglić tom je prilikom rekao kako je zatražena pomoć i od međimurskih vatrogasaca koji su odmah prihvatili. Krećete na ovu misiju s uvjerenjem da ćemo pomoći našim kolegama u Dalmaciji i zajedno s njima zaštititi građane i njihovu imovinu od opasnosti koja prijeti. Ponosan sam na sve vas i vjerujem u vašu snagu, hrabrost i predanost."

Sreću je vatrogascima uputio i župan Međimurske županije Matija Posavec koji je tom prilikom rekao kako je ponosan na svakoga od njih „Dok krećete na ovu važnu misiju, želim vam reći koliko smo svi ponosni na vas. Svjesni te opasnosti koje nosi vaš poziv, ali vaša odlučnost i spremnost da pomognete drugima u nevolji su jači od bilo kojeg straha, vaša hrabrost i nesebičnost su zaista vrijedni velikog poštovanja. Hvala vam što ste uvijek tu spremni za pomoć. Čuvajte se i vratite nam se zdravi i sigurni.“

Dvjema autocisternama i s dva kombi vozila, vatrogasci su krenuli prema Dalmaciji, a vatrogasci su iz JVP Čakovec Dubravko Cvetko, Josip Sušec, Zdravko Orehovec, iz VZG Mursko Središće Stjepan Mesarić i Mihael Vršić, VZO Mala Subotica Ivica Kovačić, Marijan Horvat, Saša Jambrović, Rafael Taradi, Niki Radiković, Roberto Novak, VZG Čakovec Nikola Besedić, Saša Lehkec i Perica Škvorc te VZ Sveti Juraj na Bregu Filip Babić.