Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Izlazak Sunca u prvom ljetnom danu dočekan na  Mađerkinom bregu

Datum objave: 21. lipnja 2024.

Smjena godišnjih doba i snažan zagrljaj s prirodom najintenzivnije se doživljava na Mađerkinom bregu, uz glasoviti vidikovac s kojeg se pruža zadivljujući pogled na čak četiri države – Sloveniju, Austriju, Mađarsku i Slovačku.

Oko 400 ljudi i ove se godine okupilo uz lijepi vidikovac, na dočeku izlaska Sunca u prvom ljetnom danu. Ljeto je ove godine na sjevernoj hemisferi nastupilo 20. lipnja u 22:51, što je najraniji ljetni solsticij od 1796. godine.

Sunce je Mađerkin breg osvijetlilo u 5:04, u petak, 21. lipnja, najavivši dugo, toplo ljeto, doba predaha i svjetlosti, a zadivljene promatrače i ove su godine dočekali gostoljubivi domaćini, nudeći uz najljepši pogled i najbolje vino.

Mađerkin breg više nije pusto mjesto ni u koje doba godine, no ljeto je doba kada postaje stjecište domaćih ljudi i turista. Iz godine u godinu, vidikovac s orguljama na vjetar postaje sve istaknutiji na turističkoj karti Europe.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content