Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Na blagdan svete Jelene Križarice proslavljen Dan općine Šenkovec

Datum objave: 23. svibnja 2024.

Pod okriljem zaštitnice – svete Jelene Križarice – mještani i rukovodstvo općine Šenkovec proslavili su svoj dan, 22. svibnja.  Svečana sjednica Općinskoga vijeća, održana uz brojne uzvanike i mještane, odjekivala je ponosom na  ostvarenje ciljeve.

Predsjednik Općinskog vijeća Alen Lajtman, govorio je o radu Općinskog vijeća u proteklih godinu dana, te aktima koji su mijenjali lice Šenkovca i Knezovca te činili život ljudi kvalitetnijim: „Zahvaljujem vijećnicima na suradnji te želim da tako nastavimo kako bismo razvili što više projekata. Zahvaljujem se i svim zaposlenicima Jedinstvenog upravnog odjela koji su svojim profesionalnim radom pomogli u svakom koraku razvitka“, rekao je predsjednik Općinskoga vijeća.

Općinski načelnik Robert Meglić zahvalio je Međimurskoj županiji na podršci koja nije izostala niti u jednoj investiciji važnoj za ovu općinu i njezine ljude: „Nižemo pozitivne rezultate godinu za godinom koji nas obvezuju na još intenzivniji rad. Dogradnja vrtića, obnova i dogradnja škole te uređenje dječjih igrališta imaju smisla samo ako će naša djeca tamo boraviti. Zato su nam projekti te vrste prioritet jer najvažniji cilj je zadržati i privući mlade obitelji u našu općinu“, rekao je načelnik Meglić.

Župan Matija Posavec je u svojoj poruci i čestitki žiteljima, te rukovodstvu općine Šenkovec naglasio da su svake godine, u svim međimurskim sredinama vidljivi novi plodovi razvoja, no Šenkovec se izdvaja: "Općina Šenkovec je u kategoriji najvišeg stupnja razvijenosti, jedina uz Grad Čakovec u Međimurju, i na to budite ponosni jer zasluge ne pripadaju samo rukodvodstvima Općine tijekom proteklih desetljeća, već  prvenstveno svim mještanima. Biti među najuspješnijima, uz ponos donosi i izazove. Činjenica da spadate u najrazvijenije dijelove Hrvatske znači da ćete se više morati truditi jer će malo manje sredstava biti na raspolaganju iz viših izvora financiranja. Ipak, siguran sam da su svi ljudi ove općine i svi njezini žitelji tom izazovu dorasli“, istaknuo je župan Posavec.

Svečanoj sjednici Općinskog vijeća prisustvovali su, među ostalima,  predsjednik Skupštine Međimurske županije Dragutin Glavina, saborski zastupnici Boška Ban Vlahek i Predrag Štromar, načelnici međimurskih općina te predstavnici javnih i privatnih poduzeća. Saborska zastupnica Boška Ban Vlahek čestitala je rukovodstvu, Općinskom vijeću te mještanima njihov dan te poželjela mnogo uspješnih projekata: „Iskreno vam čestitam na razvojnim rezultatima. Mnogo toga se ovdje gradi, mnogo novih dobara nastaje, a iza svega stoji vaše zajedništvo i sloga s kojom ćete postići još više“, rekla je Boška Ban Vlahek.

MLADI AMBASADORI

Javna priznanja Općine Šenkovec stigla su u prave ruke – u ruke mladih ambasadora općine. Nagrađeni su učenici koji su pobjedama ponijeli glas o svojoj maloj općini i svom Međimurju diljem Hrvatske. Oni su: plivačica Meri Furdi, zatim Vili Novak za prvo mjesto na državnom natjecanju iz hrvatskog jezika u konkurenciji trećih razreda, sjajna informatičarka Gita Radiković i boksačica Tia Zadravec.

U prigodnom programu svečanosti nastupili su mali folkloraši iz skupine Ptičice Dječjeg vrtića Vrapčić i zbor Osnovne škole Petar Zrinski Šenkovec.

Građanima je priređen bogat, višednevni program koji je obilovao sportskim i zabavnim sadržajima, te prezentacijom kulturno-povijesne baštine u danu otvorenih vrata kompleksa sv. Jelene, održanom također 22. svibnja.

Fotografije: Međimurje.jpg

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content