Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

30. Međimurska večerja, u organizaciji Društva Međimuraca u Zagrebu, slavila snagu zavičaja

Datum objave: 20. svibnja 2024.

Jubilarna, 30. Međimurska večerja, održana u Zagrebu u organizaciji tamošnjeg Društva Međimuraca, okupila je oko 200-tinjak ljudi iz našega kraja i njihovih prijatelja te je ponovo na najljepši način slavila snagu zavičaja.

Društvo Međimuraca u Zagrebu već dugi niz godina okuplja Međimurce koji su svoj život odlučili provesti u Zagrebu, a čija je ljubav prema rodnom Međimurju jaka te s ponosom promoviraju vrijednosti koje su stekli odrastajući u Međimurju, ističu u Društvu Međimuraca.

Na ovogodišnjoj Međimurskoj večerji brojne uzvanike pozdravio je predsjednik Društva Matija Kikelj istaknuvši da je ponosan na tim ljudi s kojima nekoliko zadnjih godina uspješno vodi i gradi Društvo, te organizira događanja na kojima se Međimurci povezuju i druže.

Uvijek dobrodošao gost iz Međimurja bio je župan Međimurske županije  Matija Posavec, koji je organizatorima čestitao na odličnoj Međimurskoj večerji i renomeu koji su joj svojim predanim radom darovali. Sa županom Posavcem na Međimurskoj večerji gostovao je i župan Šibensko-kninske županije Marko Jelić.

I ove godine, za poseban doprinos razvoju Društva Međimuraca u Zagrebu posebna priznanja su dobili istaknuti članovi Davorin Radošević, Ivanka Rajković, Krunoslav Novak i Antun Mikec, koji su svojim radom ostavili neizbrisiv trag, te su uzori mlađim naraštajima.

U sklopu priredbe, u Društvo Međimuraca u Zagrebu uključeni su i novi članovi: Matija Škvorc, Pamela Elekeš, Zrinka Breglec, Dražen Breglec, Lupino, Marcel Majsen, Deni Oreški, Martin Hren, Darko Varošanec i Vanja Ovčar.

Za iznimnu atmosferu Međimurske večerje pobrinuli su se članovi sastava Noćna smjena, uz posebne gošće mezzosopranisticu Blanka Tkalčić i mladu pobjednicu Supertalenta Chriztel Renae Aceveda, te Zrinska garda Čakovec.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content