Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Za manifestacije u 2024. godini Turistička zajednica i Međimurska županija dodijelile ukupno 49.000 eura

Datum objave: 10. travnja 2024.

Međimurska županija je u strategiji razvoja turizma odlučila snažno podržati uvođenje novih turističkih sadržaja kroz dodjelu bespovratnih potpora za sufinanciranje turističkih projekata i potporama za turističke manifestacije, upravo su danas organizatorima manifestacija u 2024. godini, Turistička zajednica Međimurja i Međimurska županija dodijelile 38 potpora ukupne vrijednosti 49.000 eura.

Župan Matija Posavec naglasio je da ga raduje broj prijava jednako kao i kvaliteta projekata: „I ove godine javni poziv za potporu turističkim događanjima usmjeren je razvoju prezentacije naših vrijednosti, našeg identiteta, naše kulture i povijesti, svih naših postignuća i - što je najvažnije – naših potencijala. Neka dobitnici ovogodišnjih potpora i njihovi projekti budu motivacija i drugima da osmisle svoj način predstavljanja Međimurja i prijave se na sljedeće javne pozive Županije ili njezine Turističke zajednice“, rekao je župan, čestitavši korisnicima potpora u ovom ciklusu.

Direktor Turističke zajednice Međimurske županije Rudi Grula dodaje da je prihvaćeno sufinanciranje velike većine prijavljenih manifestacija, te da ih je od pristiglih 40 prihvaćeno 38: „Ovim ugovorima podupiremo turističkim manifestacije diljem Međimurja u najširem programskom spektru, od kulture, gastronomije i enologije do ekologije. Radilo se o kvalitetno osmišljenim manifestacijama te je povjerenstvo imalo slatke brige pri bodovanju i raspoređivanju potpora koje se kreću od minimalnih 250 eura do maksimalnih 4000 eura“, rekao je Rudi Grula i pozvao građane da posjetom podrže međimurske priredbe i događanja, te u velikom izboru pronađu zabavu po svojoj mjeri.

USUSRET SPORTSKOM SPEKTAKLU

Dodjela ugovora upriličena je u prostorijama Speedway kluba Milenium u Donjem Kraljevcu, jednog od korisnika potpora, gdje je najavljen najveći sportski spektakl u Međimurju – novo izdanje speedway utrke za Veliku nagradu Hrvatske na stadionu Milenium u Donjem Kraljevcu. Utrka koju prate milijuni gledatelja diljem svijeta i kojom počinje borba za novog svjetskog prvaka, ove godine okupit će najveće vozače pred punim stadionom 27. travnja, u sklopu proslave Dana Međimurske županija. O danu adrenalina, na koji se u Međimurju sjati veliki broj obožavatelja ovoga sporta sa svih strana svijeta, na današnjoj konferenciji za medije govorila je direktorica utrke Speedway Grand Prix of Croatia Darija Pavlic, koja je, u ime svih korisnika potpora, zahvalila Međimurskoj županiji i njezinoj Turističkoj zajednici na potpori.

Konferenciji u Donjem Kraljevcu prisustvovao je i Matej Žagar, šampion ovoga sporta i stari prijatelj stadiona Milenium. Slovenski vozač Žagar je za ovu utrku dobio pozivnicu domaćina, te će 27. travnja startati za BOLL FIM Speedway Grand Prix of Croatia.

Pohvale međimurskim dosezima u razvoju turizma te sjajnim manifestacijama izrazio je proslavljeni sportaš, negdašnji vaterpolo reprezentativac Hrvatske Dubravko Šimenc, u ime Hrvatske turističke zajednice: „Sportaši i sportske manifestacije, osobito svjetskog ranga, kakva je speedway utrka na stadionu Milenium, vrhunski su ambasadori turizma u našoj zemlji. A po postignućima, kao i značaju te popularnosti sportskih i ostalih turističkih manifestacija, Međimurje nije malo“, rekao je Šimenc.

Korisnici potpora Turističke zajednice Međimurja i Međimurske županije u novom ciklusu su: Speedway klub Milenium, Forestland, Balon klub Zagreb, Društvo vinogradara i vinara Hortus Croatiae, Društvo sportske rekreacije Sportska subota, Autoklub Blacklisted, NK Međimurje Dunjkovec – Pretetinec, Udruga Mažoretkinja Nedelišće, ŽKK Radost, Astronaut&Chef, Kulturna udruga Retro, Mamas & Tapas, PG Geler, Međimurska priroda, Fest press, Ansambl Pučpuljike, Zmajev vrt, Udruga Svetomartinski krampusi, TZO Sveti Martin na Muri, WTF events, TZ grada Preloga, TZ područja Mura i gorice, Rudi express, TZ grada Čakovca, Auto i karting klub DS Racing Prelog,  Full Circle, TZ općine Štrigova, Centar za kulturu Čakovec, RAM DC, Veteran-društvo branitelja Domovinskog rata, Košarkaški klub Međimurje Čakovec, Atletski klub Međimurje, Društvo sportske rekreacije Sportikus, MSSR Sport za sve, Tus Trade, OPG Tatjana Hažić, Slad, te Motoklub Pikač.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content