Objava biračima

Datum objave: 18. ožujka 2024.

Predsjednik Republike Hrvatske je 15. ožujka 2024. donio Odluku o raspisivanju izbora za zastupnike u Hrvatski sabor.

Izbori na biračkim mjestima u Republici Hrvatskoj održat će se u

SRIJEDU 17. TRAVNJA 2024.

Izbori na biračkim mjestima u sjedištima diplomatskim misijama i konzularnim uredima Republike Hrvatske u inozemstvu održat će se u

UTORAK 16. TRAVNJA 2024. I U SRIJEDU 17. TRAVNJA 2024.

Obavještavaju se birači da mogu izvršiti pregled, dopunu i promjenu podataka upisanih u registar birača te podnijeti zahtjev za privremeni upis u registar birača izvan mjesta prebivališta, izdavanje potvrde za glasovanje izvan mjesta prebivališta, prethodnu i aktivnu registraciju u zgradi Međimurske županije, Upravnom odjelu za Skupštinu, opću upravu i pravne poslove, Čakovec, Ruđera Boškovića 2, soba broj 24 od ponedeljka do četvrtka u vremenu od 7.30 do 16.00, a u petak u vremenu od 7.30 do 13.30.

Birači mogu pregledati svoje podatke upisane u registar birača na mrežnoj stranici Ministarstva pravosuđa i uprave https://biraci.gov.hr/RegistarBiraca/.

Rok za podnošenje zahtjeva istječe u subotu, 06. travnja 2024.

Pozivaju se birači, pripadnici nacionalnih manjina, koji će navršiti 18 godina do dana održavanja izbora da se izjasne o svojoj nacionalnoj pripadnosti neposredno u nadležnom upravnom tijelu županije koje vodi registar birača ili putem sustava e-Građani.

Podsjećamo birače da se na dan izbora ne mogu izjašnjavati o svojoj nacionalnoj pripadnosti osim onih koji nisu upisani u registar birača.

Registar birača - kontakt

Slavica Šopar - referentica za registar birača