Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Međimurska županija nastavlja sufinancirati dnevni boravak za osobe oboljele od Alzheimerove bolesti

Datum objave: 10. veljače 2024.

Župan Međimurske županije Matija Posavec potpisao je sporazum kojim se nastavlja kontinuitet podrške najranjivijima u zajednici – osobama treće životne dobi koje  boluju od Alzheimerove bolesti i drugih oblika demencije. Program dnevnog boravka u depadansi Doma za starije i nemoćne osobe Čakovec, Županija godinama podržava kao konkretnu mjeru pomoći oboljelima, ali i članovima obitelji koje za svoje stare skrbe. Ovom mjerom pridonosi se deinstitucionalizaciji, odnosno ljudima se – usprkos bolesti i visokoj životnoj dobi – omogućava da što je moguće dulje ostanu u svom domu i u neposrednoj blizini najdražih. Istovremeno, osnažuju se obitelji koje skrbe za bolesnog člana. U tim okvirima, vrijednost potpore Međimurske županije daleko premašuje uloženi novčani iznos.

Da bi se program dnevnog boravka mogao provesti, Međimurska županije je još 2007. godine - kao osnivač Doma za starije i nemoćne osobe Čakovec - prepoznala izuzetnu važnost ovakvog programa namijenjenog osobama koje boluju od Alzheimerove bolesti i drugih demencija te od tada iz proračuna izdvaja 17.254 eura.

Realizacijom projekta Pruži ruku adaptiran je i opremljen prostor depadanse za kvalitetno provođenje dnevnog boravka.

I danas dnevni boravak u depadansi Doma uspješno djeluje i predstavlja dragocjenu pomoć obiteljima, pružajući oboljelima sve što im treba – od prehrane i brige za zdravlje do radnih aktivnosti koje mogu pridonijeti usporavanju progresije bolesti. Trenutno dnevni boravak koristi 15 korisnika o kojima skrbe 2 njegovateljice i radni terapeut.

Djeca iz Međimurja učit će u Newtonovim sobama u Centru LORI, zahvaljujući sporazumu Međimurske županije i Ludbrega
Stotinu darovitih informatičara i IT stručnjaka u Međimurju  okupila Zimska škola informatike
Danas je rođendan Muzeja Međimurja Čakovec, čuvara kulturno-povijesnog blaga našega kraja
Međimurska županija podržava daljnje aktivnosti Centra za pomoć u kući, osnažujući podršku starijim i nemoćnim sugrađanima
Župan Matija Posavec čestitao europskom viceprvaku i najboljem junioru svijeta Svenu Strahiji
Objavljen poziv za turističke manifestacije i dodijeljeni certifikati za postignuća u održivom turizmu
RJEŠENJE o potrebi postupka prethodne ocjene prihvatljivnosti zahvata za ekološku mrežu - Pošumljavanje Donja Dubrava
Javni poziv za podnošenje zahtjeva za dodjelu dara u naravi u obliku poklon bona hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata s područja MŽ
JAVNI NATJEČAJ za sufinanciranje programa i projekata udruga u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024.
Međimurska županija objavila Javni natječaj za su/financiranje programa i projekata udruga koji su od interesa za Međimursku županiju u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024. godini
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content