Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Predstavljen zbornik dječjih literarnih radova Tragovi budućnosti

Datum objave: 7. prosinca 2023.

Prigodno, na Nikolinje, predstavljen je zbornik dječjih literarnih radova nazvan Tragovi budućnosti, nastao u novom natječaju udruge Mlada pera u kojem su sudjelovala brojna djeca i mladi sa spisateljskim afinitetom.

Predsjednik udruge Mlada pera Gorkić Taradi osvrnuo se na važnost prilike dane mladim: „Mladi autori, osnovnoškolci i srednjoškolci, nisu samo mladi pisci, oni su i budućnost. Njihovi radovi nisu samo riječi na papiru, već tragovi koje ostavljaju već sada za svoju i našu budućnost. Ovdje su da nas podsjećaju na moć riječi i umjetnosti u oblikovanju svijeta oko nas. Svaka priča, svaka pjesma, svaki esej u ovom zborniku nosi sa sobom obećanje i nadu za svjetliju budućnost“, rekao je Taradi dodavši da je zbornik rezultat predanosti i strasti mladih autora iz cijele Hrvatske te zahvalio Međimurskoj županiji i županu na podršci.

„Svaku potporu koju usmjerimo prema naraštajima koji stasaju, stostruko se vraća zajednici. Tako je i s poticanjem natječaja kojima se profiliraju mladi stvaratelji te zahvaljujem svim udrugama, poput udruge Mlada pera, u kojima se radi s djecom i mladima na promoviranju vrijednosti i znanja“, rekao je župan Matija Posavec, čestitavši mladim autorima prvo objavljivanje njihovih djela.

Svoj najkutak Međimurja otkrili su učenici iz našega kraja spominjući lokacije svog odrastanja Murščak, Hlapičinu, Šumicu, Jegersek itd., te lijepim stihovima i slikovitim pričama opisali što im ta mjesta znače. U toj kategoriji - Otkrivača najkutka Međimurja su: Mia Balažinec, 4. razred, OŠ Mursko Središće – PŠ Hlapičina, Kirtana Janiška, 4. razred, OŠ Mursko Središće – PŠ Hlapičina, Tia Kos, 8.razred, OŠ Gornji Mihaljevec, Lorena Kovač, 6.a razred, OŠ Domašinec, David Krznar, 3.b razred, OŠ I. G. Kovačića, Sv. Juraj na Bregu, Julia Lisjak, 8.a razred, OŠ Domašinec, Paola Novak, 8. razred, OŠ Gornji Mihaljevec, Helena Perhoč, 8.a razred, OŠ Domašinec, Filip Pivec, 8. razred, OŠ Gornji Mihaljevec, Laura Posavec, 5.razred, OŠ Gornji Mihaljevec, Elena Vurušić, 5. razred, OŠ Gornji Mihaljevec. Navedeni učenici dobitnici su i plaketa udruge Mlada pera.

Predstavljanju zbornika prisustvovali su učenici nekoliko škola iz Međimurja, Zagreba, Rijeke, Nove Gradiške, Koprivnice, te iz Beletinca, uz nastup dječje folklorne sekcije Kulturno-umjetničke udruge Zasadbreg.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content