Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Zamamni mirisi se širili Križovcem iz trećeg Ekokotlića Međimurske prirode

Datum objave: 1. listopada 2023.

U Križovcu, kod Centra za posjetitelje Med dvemi vodami, u subotu je održan 3. Ekokotlić, popularna kulinarsko-edukativna manifestacija javne županijske ustanove Međimurska priroda. Odaziv je bio velik i među posjetiteljima, ali i natjecateljima te je 13 ekipa odmjerilo kulinarske vještine.

Međimurska priroda ovom manifestacijom okuplja ekološke udruge i srodne dionike u zajednici koji svojim radom pridonose očuvanja prirode našega kraja.

Posjetitelji su, osim kušanja ukusnih jela, imali prilike razgledati Centar Med dvemi vodami te naučiti više o našoj prirodnoj baštini.

Ekokotlić je ove godine iznjedrio i najuspješnije kulinarske ekipe, tako su za prvu nagradu odabrana dva tima- grah koji je kuhao Planinarsko društvo „Bundek“ i bograč ekipe Ipa Međimurje-Čakovec.

Zanimljivu jesensku akciju Međimurske prirode posjetili zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec i gradonačelnik Grada Murskog Središća Dražen Srpak. Zamjenik Josip Grivec pohvalio je akciju te istaknuo da su upravo ovakvi programi - privlačni većini ljudi - pravi put do cilja, odnosno podizanja svijesti o važnosti očuvanja okoliša.

Fotografije: Međimurska županija / Međimurska priroda - Javna ustanova

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content