Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Pomurski Hrvati u Velikoj Kaniži proslavili 25 godina svoje samouprave

Datum objave: 1. listopada 2023.

Suradnja pomurskih Hrvata i Međimurja cvjeta godinama, te je još 1998. godine u Velikoj Kaniži utemeljena hrvatska narodna samouprava. Tijekom 25 godina djelovanja u njezinu su krilu stasale hrvatske udruge, kulturno-umjetnička  društva, te je pokrenut niz aktivnosti kojim se pridonosi čuvanju materinjeg jezika poput tečajeva hrvatskog jezika, te održavanja misa na našem jeziku.

Proteklih dana u dvorani Medgyasszay u Velikoj Kaniži tamošnja je hrvatska samouprava obilježila značajan jubilej -  25. obljetnicu svoga kontinuiranog rada. Predsjednik Stjepan Prosenjak prisjetio se početaka i mnogih aktivnosti, te zahvalio podupirateljima njihova rada, osobito bivšoj predsjednici Mariji Vargović koja je obnašala dužnost predsjednice do 2019. godine.

Na rođendanu su predstavnicima hrvatske samouprave čestitali parlamentarni zastupnik Péter Cseresnyés, zamjenik gradonačelnika András Bizzer, zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec i mnogi drugi.

I ova svečanosti pokazuje veliko iskreno prijateljstvo između ljudi iz domovine i naših Hrvata u Mađarskoj te Mađara te koliko se može postići razumijevanjem i međusobnim uvažavanjem“, istaknuo je zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec, godinama vrlo angažiran upravo na razvijanju modela suradnje s pomurskim Hrvatima.

Program svečanosti uveličale su i kulturne udruge kaniške hrvatske zajednice Mješoviti pjevački zbor, Tamburaški sastav Stoboš i Tamburaški sastav Mužikaj. 

Fotografije: Hrvatski glasnik

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content