Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Održano 19. natjecanje orača Međimurske županije

Datum objave: 29. srpnja 2023.

U organizaciji Udruge orača Međimurja, u subotu, 29. srpnja održano je 19. natjecanje orača Međimurske županije.

Polje kod voćnjaka u Nedelišću bilo je mjesto međusobnog odmjeravanja znanja i vještina orača koji su se natjecali u dvije kategorije. Tako su se u kategoriji premetnjaci natjecali Valentino  Šalković, Ivan Novak i Bruno Čerjavić, dok su svoju spretnost u kategoriji ravnjaci odmjeravali Nikola Perko, Fran- Andrej Jalušić, Jurica Trstenjak, Dario Crnčec i Luka Perko.

Kao i prijašnjih godina, natjecanje sudi četvero iskusnih sudaca iz Koprivničko-križevačke i Karlovačke županije i sami višestruki prvaci u oranju s državnih natjecanja.

Otvorenju natjecanja nazočio je zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec koji je pohvalio trud članova Udruge orača Međimurja pod vodstvom predsjednika Stjepana Pokrivača, te zamjenik načelnika Općine Nedelišće Zlatko Marciuš koji je otvorio natjecanje.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content