Otvaranje hostela još je jedan dokaz vjere ljudi u strategiju turizma Međimurske županije

Datum objave: 5. srpnja 2023.

U Čakovcu, nadomak glavnog željezničkog kolodvora, otvoren je Hostel Industrial, kapaciteta za 64 osobe, s 24 klimatizirane sobe opremljene čajnom kuhinjom i kupaonicom. Gostima je na raspolaganju i spremište za bicikle, praonica rublja, prostor za druženje, terasa, te radni prostor, a moguće je dogovoriti i tople obroke.

Direktor hostela Jerko Rajher, koji je prostor unajmio i uredio, ističe: „Primijetili smo da u našem kraju nedostaje smještaja upravo za skupine mladih ljudi, poput đaka i studenta, te je naš smještaj prilagođen njima, no jednako je pogodan i za smještaj radnika, primjerice“, rekao je Jerko Rajher.

Na poslovnom potezu direktoru hostela čestitao je i direktor Turističke zajednice Međimurske županije Rudi Grula: „Ovo je osmi hostel u Međimurju i sada ukupno imamo 285 kreveta u toj vrsti smještaja. Ovakva ponuda nam treba i u svjetlu činjenice da razvijamo ekomuzej Međimurja koji najviše posjećuju upravo mlađi ljudi“,

Tijekom 2022. godine u Međimurju evidentirano je 208.871 noćenja, od čega se 106.901 noćenje odnosi na strane goste. Za usporedbu, tijekom 2019. ostvareno je 200.928 noćenja. I prvi dio 2023. godine obećava jer je zabilježeno 14 posto dolazaka i 11 posto noćenja više u odnosu na isto razdoblje protekle godine.

Župan Međimurske županije Matija Posavec naglasio je da  porast broja smještajnih kapaciteta u našem kraju pokazuje vjeru ljudi u strategiju razvoja turizma Županije: „Ovu poslovnu inicijativu pozdravljamo jer vapimo za smještajnim kapacitetima s obzirom na porast broja gostiju i noćenja. Međimurska županija potiče održavanje sportskih kao i kulturnih manifestacija, te težimo da ljude koji nam dođu i ugodno smjestimo u Međimurju“, istaknuo je župan.