Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

28. Županijska Smotra puhačkih orkestara i limene glazbe – vrhunske izvedbe izvodilo više od 250 svirača

Datum objave: 3. srpnja 2023.

U organizaciji Zajednice hrvatskih kulturno-umjetničkih udruga Međimurske županije i Puhačkog orkestara Donja Dubrava kao domaćina, proteklog je vikenda u Donjoj Dubravi održan je prekrasan događaj – 28. Županijska Smotra puhačkih orkestara i limene glazbe koja je okupila više od 230 svirača. Smotra je započela mimohodom orkestara mjestom potom izvođenjem zajedničkih skladbi te službenim otvorenjem.

Bogatim se programom predstavilo 11 orkestara iz Međimurske županije koji su izvodili vrhunske domaće i strane izvedbe - Puhački orkestar Donja Dubrava, Gradski puhački orkestar Čakovec, Puhački orkestar Mala Subotica, Puhački orkestar Donji Kraljevec, Limena glazba Općine Podturen, Gradski puhački orkestar Mursko Središće, Puhački orkestar Općine Goričan, Limena glazba Belica, Limena glazba Dekanovec, Puhački orkestar Općine Nedelišće te Puhački orkestar grada Preloga.

Otvorenju Smotre uz mnogobrojnu publiku prisustvovali su župan Međimurske županije Matija Posavec, načelnik općine Donja Dubrava Marijan Varga, ravnateljica Osnovne škole Mirana Ribić, te predsjednik Zajednice kulturno -umjetničkih udruga Dejan Buvač.

Brojna publika uživala je u umijeću orkestara koji su im pružili jedinstven doživljaj. Županijska smotra iz godine u godinu dokazuje da je, uz nevjerojatan trud, entuzijazam, ali i uključivanjem velikog broja mladih izvođača i članova, tradicija limene glazbe u Međimurju ostala očuvana.

Fotografije: Općina Donja Dubrava / Međimurske novine - Sania Bižupić

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content