Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Smotrom folklora, mališani Donjeg Vidovca sa gostima majkama poklonili najljepši dar za njihov dan

Datum objave: 21. svibnja 2023.

Toplina dječje pjesme, plesova i svirke ozarila je srca okupljene publike na 8. međunarodnoj smotri dječjeg folklornog stvaralaštva nazvanoj „Majci na dar“.

U organizaciji KUD-a Donji Vidovec i Općine Donji Vidovec u prepunoj dvorani Doma kulture odzvanjao je dječji folklor. Na brojalice, dječje pjesme, dječje igre s pjevanjem te dječje narodne plesove brojnu publiku podsjetili su najmlađi čuvani naše kulturne baštine, tako su na smotri dječjeg folklora nastupali  Dječji vrtić Klinčec Donji Vidovec, KUD “Donji Vidovec”, KUD “Seljačka sloga” Donja Dubrava, KUD Zrin Legrad, FA Koprivnica HKDM Ljubljana skupina Žabice.

Na početku programa sve posjetitelje i sudionike pozdravila je načelnica Općine Bojana Petrić i župan Međimurske županije Matija Posavec, koji je kazao kako su dječji folklor i dječje narodne pjesme ispunjene vedrinom i živahnošću „Zaista je prekrasno vidjeti toliko mladih folkloraša, koji kroz dječju igru i dječji folklor čuvaju baštinu svojeg kraja.“

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content