Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Otvoren Majski muzički memorijal u svjetlu velikog jubileja – 50 godina postojanja ove renomirane glazbene manifestacije

Datum objave: 10. svibnja 2023.

U čast i u spomen na velikog skladatelja Josipa Štolcera Slavenskog u Centru za kulturu Čakovec 9. svibnja otvoren je Majski muzički memorijal i to u svjetlu velikog jubileja – 50. obljetnice te renomirane glazbene manifestacije.

U program otvorenja publika je uvedena predstavljanjem prigodnog likovnog postava u galeriji Centra za kulturu. Riječ je o izložbi recentnih slika i crteža akademskog slikara, likovnog pedagoga i glazbenika Bojana Miljančića koji je potom Majski muzički memorijal započeo glazbom s gostima, nagrađivanim akademskim glazbenicima iz Zagreba Goranom Končarom i Šimunom Matišićem. Izveli su glazbeni program nazvan Zvučni krajolici Josipa Štolcera Slavenskog, ponudivši drugačiju perspektivu Štolcerova djela.

Župan Međimurske županije Matija Posavec otvorio je jubilarni 50 majski muzički memorijal rekavši da je festival predstavlja utočište umjetnosti i klasične glazbe i na kojem se čuva naša bogata kulturna baština. „Grad Čakovec je grad kulture i umjetnosti, i pedeset godina održavanja ovog festivala predstavlja poštovanje prema Štolceru ali i prema svim umjetnicima koji čuvaju našu kulturnu baštinu.“

Majski muzički memorijal nastavlja se 10. svibnja koncertom studenata Muzičke akademije Sveučilišta u Zagrebu, te završava 11. svibnja kada u Centru za kulturu u 20 sati započinje Večer laureata.

Zadnja večer manifestacije bit će posvećena i skladbama laureata Gordana Tudora, komornog glazbenika i glazbenog pedagoga, te dobitnika najviših umjetničkih nagrada na međunarodnoj razini kojima je sada dodao i Nagradu Grada Čakovca Josip Štolcer Slavenski za 2022. godinu.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content