Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Objava biračima koji imaju prebivalište u naselju Knezovec na području Općine Šenkovec

Datum objave: 2. svibnja 2023.

Općinsko vijeće Općine Šenkovec na 17. sjednici održanoj dana 20. travnja 2023., donijelo je Odluku o raspisivanju izbora za članove Vijeća mjesnog odbora Knezovec u Općini Šenkovec.

Odluka je stupila na snagu 22. travnja 2023., a objavljena je u „Službenom glasniku Međimurske županije“, br. 7/23. od 21. travnja 2023.   

Za dan provedbe izbora određena je nedjelja, 28. svibnja 2023.

Temeljem članka 23. Zakona o registru birača („Narodne novine“, broj 144/12, 105/15 i 98/19), pozivaju se birači da mogu izvršiti pregled, zatražiti dopunu ili ispravak podataka upisanih u registar birača.                                   

Birači mogu pregledati, odnosno zatražiti dopunu ili ispravak podataka upisanih u registar birača u Međimurskoj županiji, Upravnom odjelu za Skupštinu, opću upravu i pravne poslove, Čakovec, Ulica Ruđera Boškovića 2, soba 24, svakim radnim danom u radno vrijeme upravnog tijela od 07,30 do 16,00 sati od ponedjeljka do četvrtka, a petkom od 07,30 do 13,30 sati. Kontakt ovlaštenih službenika za registar birača: 040/374-172 i 040/374-173.

Zahtjevi se mogu podnositi zaključno do srijede, 17. svibnja 2023.                                           

Birači mogu pregledati svoje podatke upisane u registar birača i na mrežnoj stranici Ministarstva pravosuđa i uprave, https://biraci.gov.hr/RegistarBiraca/.

Podsjećamo birače da na ovim izborima mogu glasovati samo u mjestu svog prebivališta i da će popis birača sadržavati birače s prebivalištem u naselju Knezovec u Općini Šenkovec koji će napuniti 18 godina do dana provedbe izbora i koji imaju važeće osobne iskaznice.

Birači koji prilikom dolaska na biračko mjesto utvrde da nisu upisani u izvadak iz popisa birača, mogu na dan izbora u zgradi Međimurske županije, Upravnom odjelu za Skupštinu, opću upravu i pravne poslove, Čakovec, Ulica Ruđera Boškovića 2, dobiti potvrdu za glasovanje.

PROČELNICA

Tamara Blagus, mag.iur.

OBJAVA BIRAČIMA (.pdf)


Rješenje o zaključivanju popisa birača

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content