Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Žene iz udruge Zlatne ruke predstavljaju rukotvorine na novoj izložbi

Datum objave: 4. ožujka 2023.

Žene okupljene u aktivnoj udruzi Zlatne ruke Čakovec  povodom Međunarodnog dana žena postavile su tradicionalnu izložbu rukotvorina, ovoga puta u čakovečkoj Knjižnici Nikola Zrinski. Postav, otvoren 3. ožujka, uz unikatne izloške članica udruge sadržava i radove učenika 3d razreda I. OŠ Čakovec, nastale pod mentorstvom učiteljice Danijele Topličanec i članica Udruge.

 „Žene zlatnih ruku, marljive i predane čuvanju vještina naših majki i baka neumorne su u stvaranju, ali i u namjeri da znanja prenesu novim generacijama osiguravajući na taj način i budućnost svoje udruge“, istaknuo je župan Međimurske županije Matija Posavec na otvorenju izložbe 3. ožujka, te prigodnim stihovima obradovao sve nazočne i čestitao im nadolazeći Dan žena „Bez puno buke, bez imalo muke,svaki četvrtak se sastaju Zlatne ruke. S pažnjom i ljubavlju, k'o oko sestre ili brata, čuvaju našu baštinu jer su im ruke od zlata. Budite uvijek predvodnici, nikad nečija sjena, svako vam dobro u životu, sretan vam Dan žena!“

Udruga žena Zlatne ruke Čakovec osnovana je 2006. godine otkada njezine članice neumorno stvaraju i obogaćuju gotovo svaku manifestaciju Grada Čakovca i Međimurske županije.

Gradonačelnica grada Čakovca Ljerka Cividini čestitala je autoricama izložbe Katarini Gašparić i Katarini Kovačić te predsjednici i svim članicama Udruge na prekrasnoj izložbi te im zahvalila što prenose i educiraju mlade te neumorno čuvaju i prenose našu bogatu kulturnu baštinu na mlađe generacije.

Dugogodišnja predsjednica udruge Ana Vrbanec, umirovljena prosvjetna djelatnica, svoj pedagoški impuls danas daruje novim naraštajima koje udruga redovito uključuje u svoje aktivnosti. Vrijedne članice ne izrađuju samo rukotvorine, već unutar svoje asocijacije rade i na edukaciji organiziranjem brojnih predavanja posvećenih uglavnom zdravlju i zdravim životnim navikama.

Otvorenje izložbe prigodnom je recitacijom uveličala članica Udruge Radovanka Drk, dok je u glazbenom dijelu programa nastupio profesor Josip Posavec. Novu izložbu, nazvanu Žene čuvarice tradicije, zainteresirani mogu u okviru radnog vremena Knjižnice Nikola Zrinski Čakovec razgledati do 11. ožujka.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content