Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Vrijedna donacija Županijskoj bolnici Čakovec

Datum objave: 10. veljače 2023.

Na Odjelu novoobnovljene pedijatrije Županijske bolnice Čakovec, danas je uručena vrijedna donacija OTP banke. OTP banka provela je humanitarnu akciju nazvanu Zaokruži u suradnji s Mastercardom u sklopu koje je Županijskoj bolnici darovano 846.500 kuna za uređenje odjela za najmlađe pacijente. Vrijednom donacijom nabavljeni su kreveti i krevetići, noćni ormarići, kao i kolica za terapiju, stolovi za preglede, uređaj za pranje i dezinfekciju endoskopa, acidobazni analizator te računala i projektor s platnom kako bi najmlađim pacijentima boravak u bolnici bio što ugodniji.

Novi uređaji i namještaj još su na višu razinu podigli kvalitetu skrbi za hospitaliziranu djecu, te uvjeta za zdravstvene djelatnike i roditelje pacijenata među kojima dio boravi uz dijete tijekom bolničkog liječenja, istaknuo je ravnatelj Županijske bolnice Igor Šegović, dr. med., na konferenciji za novinare na kojoj je izvršena svečana predaja novčanih sredstava prikupljenih u humanitarnoj akciji.

„Prikupljeni iznos u programu Zaokruži koji provodimo u suradnji s Mastercardom, svake godine doniramo dvjema bolnicama u Hrvatskoj za nabavku neophodne i potrebne opreme za dječje odjele,“ rekao je član Uprave OTP banke Nikola Mikša te zahvalio svim klijentima koji su se uključili u humanitarnu akciju. „Drago mi je što je ova donacija došla u prave ruke, te sam uvjeren kako će nova oprema djeci, roditeljima ali i djelatnicima uljepšati boravak na odjelu.“

Ambasador ovog projekta jedan je od najvećih hrvatskih glazbenika, ali i skladatelja, humanitarac Zlatan Stipišić Gibonni koji je nazočio svečanom uručenu donacijskog čega te pritom izrazio veliko zadovoljstvo što ova humanitarna akcija traje već četiri godine „Drago mi je što sam uključen u ovako hvalevrijedan projekt i veseli me što nadilazi sva naša početna očekivanja.“

U ime svih djelatnika Odjela pedijatrije na vrijednoj donaciji zahvalio se voditelj Odjela, dr. Dejan Balažin, koji je istaknuo kako su nakon uspješne rekonstrukcije Odjela dobivenom donacijom uspjeli nabaviti opremu i namještaj za opremanje soba te tako još više podići standard i kvalitetu boravka u bolnici.

Svečanom uručenju prisustvovali brojni djelatnici Županijske bolnice Čakovec, gradonačelnica Grada Čakovca Ljerka Cividini te župan Međimurske županije Matija Posavec koji je kazao kako je ulaganje u zdravstvo jedan od prioriteta Međimurske županije i da su trenutna ulaganja u naš zdravstveni sustav najveća u posljednjih 30 godina. „Kontinuirano radimo na tome da pacijentima i zdravstvenim djelatnicima osigurano što bolje uvjete i da se ponosimo našim zdravstvenim sustavom.“

U velikom investicijskom ciklusu u zdravstvu Međimurske županije u Odjel pedijatrije je uloženo ukupno 4,33 milijuna kuna. Uz građevinske, strojarske i elektroinstalaterske radove, opremljene su ambulante te je povećana funkcionalnost prostora, uređene su bolesničke sobe, sanitarni čvorovi te instalirana nova rasvjeta i grijanje. Rekonstrukcijom je također proširen prostor dnevne bolnice, uređena čekaonica i prostorije za zaposlenike, a radovi su završeni krajem protekle godine. Odjel pedijatrije nalazi se u paviljonu na kojem se upravo završava i obiman zahvat energetske obnove objekta.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content