Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Filip Ude i Antonia Ružić i u 2022. godini najbolji sportaši Čakovca

Datum objave: 9. veljače 2023.

Najboljim klubovima proglašeni su Judo klub Zrinski, Gradski plivački klub Međimurje, Streljački klub Alzas Čakovec, Badmintonski klub Međimurje, Gimnastički klub Marijan Zadravec Macan, Streličarski klub Katarina Zrinski i Košarkaški klub Međimurje. Najboljom ženskom ekipom proglašena je seniorska ekipa ŽRK Zrinski Čakovec, dok najbolju momčad čine seniori Streljačkog kluba Alzas.

Zajednica sportskih udruga grada Čakovca organizirala je dodjelu nagrada i priznanja za proteklu godinu najboljim sportašicama i sportašima sa svog područja na svečanosti na kojoj su uz brojne sportaše, trenere i sportske djelatnike bili nazočni Tomislav Družak, državni tajnik Ministarstva turizma i sporta RH, Matija Posavec, župan Međimurske županije, Josip Varga, predsjednik Gradskoga vijeća Čakovca, Mario Vukoja, član nacionalnog Vijeća za sport, Hrvoje Balen, direktor Ureda za programe lokalnog sporta pri Hrvatskom olimpijskom odboru, Mato Kljajić, predsjednik Zajednice sportskih udruga i saveza Međimurske županije te – u ime domaćina svečanosti – Anđelko Crnčec, predsjednik Zajednice sportskih udruga grada Čakovca.

U Gradu Čakovcu su ponosni na posjećenost ljetnih kampova Svaki tjedan sport jedan te su i ovoga puta nagrađena djeca s najviše sudjelovanja u programu. Priznanja su primili: Lana Miličević, Jakov Jakopec, David Kodba, Borna Brez, Leo Mesarić, Lucija Jović, Ilija Pintarić, Vilim Pintarić, Fran Nemec, Sven Tkalčec, Leo Miličević, David Kovačić, Josip Kovačić, Noel Krištofić, Roko Vabec, Borna Vidović, Matija Mikac, Sven Krunoslav Novak, Elena Barić i Mila Pintarić.

Priznanje Anto Dragić ove su godine dobili sljedeći perspektivni sportaši: Loren Janković Crnčec, Jona Žvorc, Leona Gulija, Ervin Šoltić, Mario Beliga, Sara Puklavec, Arian Crnčec, Lara Bel, Saša Podobnik, Grazija Jelenić, Lucija Vidović, Gabrijela Novak, Lorena Lukman, Andrija Železnjak i Jakov Radek.

Nakon prezentacije vještina koju su izveli članovi Shotokan karate kluba Čakovec, proglašeni su i najbolji klubovi: Judo klub Zrinski, Gradski plivački klub Međimurje, Streljački klub Alzas Čakovec, Badmintonski klub Međimurje, Gimnastički klub Marijan Zadravec Macan, Streličarski klub Katarina Zrinski i Košarkaški klub Međimurje.

Ranko Orehovec iz Atletskog kluba Međimurje (za sudjelovanje na utrci Ultra trail Mont Blanc) te Nenad Vrbanec iz Judo kluba Zrinski (za 2. mjesto na svjetskom prvenstvu za osobe s Downovim sindromom) dobitnici su posebnog priznanja za 2022. godinu, a u kategoriji mladih sportaša priznanja su primili: Anja Balent, Nevia Fotak i Nikola Topličanec.

Po glazbenom predahu te razgibavanju uz vodstvo gimnastičke trenerice Tanje Mesarić Novak uslijedio je centralni dio svečanosti - proglašenje najsportašica i najsportaša grada Čakovca. Najboljom ženskom ekipom s područja grada Čakovca proglašena je seniorska ekipa Ženskog rukometnog kluba Zrinski, naše jedine rukometne prvoligašice. Najbolju momčad čine seniori Streljačkog kluba Alzas, a najbolji par prema rezultatima iz protekle godine su kuglači Željezničara Denis Košak i Franjo Gosarić.

Najbolja sportašica grada Čakovca i ove godine je Antonija Ružić, izvrsna tenisačica, članica Teniskog kluba Franjo Punčec Čakovec, koja je tijekom 2022. nanizala briljantne rezultate: prvo mjesto na Europskom prvenstvu za juniorke do 18 godina, drugo mjesto ekipno – također na EP-u, uz što je osvojila niz međunarodnih turnira te dosegnula 322. mjesto WTA liste. Antonija je i seniorska hrvatska reprezentativka.

S vrha ne silazi ni srebrni gimnastički olimpijac Filip Ude, član GK-a Marijan Zadravec Macan, koji je i ove godine proglašen najboljim sportašem grada Čakovca.  U godini bodovanja za novu titulu Filip je dva puta bio treći na svjetskim kupovima, te sedmi na Svjetskom prvenstvu u svojoj disciplini (konj s hvataljkama) kao i prvak CRO GYM lige.

Župan Matija Posavec naglasio je ponos zbog velikog broja nominacija koje govore o iznimno dugačkom nizu sjajnih sportskih rezultata ostvarenih tijekom 2022. godine „Bila je to godina kada je Međimurska županija ponosno – kao prva u Hrvatskoj – ponijela titulu Europske regije sporta, a vi ste svi ne samo uzori mladima koji tek stasaju kao sportaši, već i istinski ambasadori titule i našega kraja. Svaki vaš uspjeh rezultat je velikog truda i odricanja te su tim više vaši rezultati sjajniji“, rekao je župan Posavec te istaknuo kako Međimurska županija kontinuirano ulaže u sport, podržava sve sportske manifestacije te gradi i obnavlja sportske dvorane. „Sve aktivnosti vezane uz sport preduvjet su za kvalitetniji život“, istaknuo je župan.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content